Алкоголізм — хвороба чи шкідлива звичка?

Алкоголізм - хвороба чи шкідлива звичка?Алкоголізм — це, безсумнівно, хвороба, залежність, з якою важко впоратися самостійно. Починається все банально просто, спочатку шкідлива звичка, потім необхідність, з якою неможливо боротися. Людина все частіше відчуває бажання випити, з’являється непереборна тяга до спиртних напоїв, станом сп’яніння. У людини немає часу поглянути на себе з боку, зрозуміти, що вона робить, до чого йде і чим все це може закінчитися.

Вплив алкоголю на наше здоров’я і майбутнє потомство.

Алкоголь діє руйнівно на весь організм. При тривалому вживанні спиртних напоїв людина втрачає здатність адекватно сприймати події, що відбуваються, оточуючих людей, випадає з життя. У неї є тільки одне бажання і одна мрія — чергова доза. Діти алкоголіків практично не мають можливості народитися нормальними. За статистикою саме у них відзначається високий відсоток розвитку вродженої патології, часто не сумісної з нормальним життям. Вони повільно розвиваються як розумово, так і фізично, помітно відрізняються від своїх однолітків. Їх психоемоційний стан не відповідає віку. Таким дітям надалі дуже важко знайти своє гідне місце в навколишньому суспільстві і найчастіше вони повторюють долю батьків.

Не витримує постійної інтоксикації і дорослий організм. Уражаються всі органи і системи. У першу чергу страждають печінка, нирки, серце. Незворотні наслідки вживання спиртних напоїв роблять людей інвалідами в будь-якому віці. Зруйнована печінка ніколи не відновиться, клітини мозку не почнуть працювати заново. Людина сама, свідомо вкорочує своє життя і не здатна на нормальні почуття, емоції. Вона втрачає свій вигляд, перетворюється на безлику істоту, одержиму лише одним бажанням. Зазвичай алкоголіки перестають піклуватися про свій зовнішній вигляд.

Що вибрати — алкоголь чи життя?

Не буде перебільшенням, якщо сказати, що близькі та рідні люди страждають не менше, ніж сам алкоголік. Адже всі спроби повернути його в нормальний стан або пояснити, що він хворий, практично завжди марні. Щоденні п’янки, скандали, все це призводить до розладу стосунків між колись близькими людьми і не сприяє збереженню відносин.

Щоб позбутися алкогольної залежності потрібно не тільки бажання самого питущого, але і величезне терпіння, підтримка, увага з боку родини. Це тривалий курс лікування та реабілітації, але це і можливість повернутися до нормального життя. Зберегти сім’ю, роботу, людську подобу.

Добавьте свой комментарий