Аналіз крові передбачить ризик вашої смерті в найближчі 5 років

Вчені розробили «тест смерті», який пророкує шанси здорової людини померти від будь-яких захворювань в найближчі п’ять років.

Дослідники з Фінляндії та Естонії були здивовані, виявивши, що звичайний аналіз крові може розповісти про те, чи загрожує людині смерть, навіть якщо вона практично ніколи не хворіє. Вони з’ясували, що рівень чотирьох біомаркерів, взятих разом, вказує на загальний рівень уразливості або недовговічності.

Люди, чиї показники біомаркерів були не в порядку, в 5 разів частіше вмирали протягом п’яти років.

Біомаркери — це біологічні молекули в крові, рідинах організму і тканинах, які можуть свідчити про аномальний процес або конкретне захворювання. Так, наприклад, рівень холестерину вказує на ризик серцевих захворювань.

Учені проаналізували зразки крові 17000 в цілому здорових людей, яких перевірили на понад 100 різних біомаркерів, і за якими простежили протягом 5-ти років. За цей час 684 людини померли від різних хвороб, включаючи рак і серцево-судинні захворювання.

Вчені з’ясували, що у всіх цих людей був однаковий рівень 4-х біомаркерів. Вони включають в себе: альбумін, альфа-1 кислий глікопротеїн, цитрат і розмір часток ліпопротеїну дуже низької щільності, які пов’язані з функціями печінки і нирок, запаленням і інфекцією, енергетичним обміном і здоров’ям судин.

Кожен п’ятий учасник дослідження з високими показниками цих біомаркерів помирав протягом перших 5-ти років дослідження.

У майбутньому такий тест допоможе виявити людей у групі ризику, у яких немає ніяких симптомів хвороб.

Добавьте свой комментарий