Апластична анемія

Апластична анеміяАпластична анемія є захворюванням крові, при якому кістковий мозок організму пацієнта не здатний виробляти достатню кількість кров’яних клітин. У підсумку це може призвести до певної кількості проблем зі здоров’ям, серед яких можна назвати аритмію, збільшення серця, серцеву недостатність, інфекційні захворювання, внутрішні кровотечі і так далі.

Апластична анемія є вельми рідкісним, але дуже серйозним патологічним станом. Дане захворювання може виникнути спонтанно, або розвиватися повільно, якщо не усунути причину, що викликала цю хворобу.

Причини виникнення апластичної анемії і фактори ризику

Найбільш ймовірна причина виникнення апластичної анемії полягає у пошкодженні стовбурових клітин кісткового мозку. Однак майже в половині випадків, пов’язаних з хворобою, причини даного захворювання залишаються невідомими.

Серед різних набутих захворювань, які здатні привести до апластичної анемії, а також серед факторів ризику, що обумовлюють розвиток даного стану, можна назвати наступні:

 • Вплив токсинів, таких як пестициди, миш’як, бензол і так далі.
 • Променеве опромінення й хіміотерапія.
 • Застосування медичних препаратів, таких як хлорамфенікол (левоміцетин) і так далі.
 • Інфекційні захворювання, такі як гепатит (запалення печінки), вірус Епштейна-Барра, вірус цитомегалії, вірус B19 і вірус імунодефіциту людини.
 • Аутоімунні захворювання, такі як вовчак або ревматоїдний артрит.

Крім набутих, існує і ряд успадкованих станів, що включають в себе анемію Фанконі, синдром Швахмана-Даймонда, вроджений дискератоз і анемію Даймонда-Блекфена, які здатні привести до появи і розвитку апластичної анемії.

Дане захворювання може виникнути у людини в будь-якому віці, хоча найчастіше зустрічається в підлітковому віці, у людей молодого віку і у літніх людей. Чоловіки, як і жінки, характеризуються однаковими шансами розвитку апластичної анемії.

Індивідуальний ризик появи даного захворювання набагато вищий, якщо:

 • Людина піддалася впливу певних токсинів;
 • Пацієнт приймав певні медичні препарати, або піддавався впливу променевої терапії або хіміотерапії.
 • Пацієнт страждає від певних інфекційних захворювань, у тому числі аутоімунних хвороб, або деяких успадкованих патологічних станів.

Симптоми апластичної анемії

Найбільш поширеними симптомами, якими характеризується протікання апластичної анемії, є:

 1. Підвищена стомлюваність.
 2. Брак повітря.
 3. Запаморочення.
 4. Головні болі.
 5. Почуття холоду в кінцівках (руках і ногах).
 6. Блідість шкіри, ясен і нігтьових пластин.
 7. Болі в грудях.
Теги:
One Comment

Добавьте свой комментарий