Часте сечовипускання у чоловіків

Часте сечовипускання у чоловіківЧасті позиви до сечовипускання у чоловіків пов’язані з інфекційними або паразитарними захворюваннями сечостатевої системи. Ці захворювання можуть бути як венеричними, так і викликаними активним зростанням патогенної та умовно-патогенної мікрофлори в сечостатевій системі (цистит, пієлонефрит та ін.) Хвороботворні бактерії будуть викликати роздратування тканин і органів, а пізніше і руйнувати їх продуктами своєї життєдіяльності.

Пацієнти зазвичай пред’являють такі скарги:

• неприємне відчуття свербіння і печіння в області геніталій;
• хворобливі і часті позиви до сечовипускання;
• неприємний різкий запах сечі, зміна її кольору, поява в сечі домішок гною або прожилок крові.

На підставі лабораторних досліджень сечі лікар поставить остаточний діагноз.

Причини частого сечовипускання у чоловіків

Цукровий діабет — захворювання, що виникає внаслідок недостатнього вироблення гормону інсуліну підшлунковою залозою. В результаті виникає порушення процесів обміну в організмі. Порушення водно-сольового обміну викликає надмірне виведення рідини з організму за допомогою сечостатевої системи. Додатковими симптомами цукрового діабету, крім інтенсивного сечовипускання, є постійне відчуття спраги і сухість слизової оболонки ротової порожнини; постійне відчуття голоду на тлі сильного схуднення і зневоднення організму; підвищена дратівливість і швидка стомлюваність.

Щоб встановити остаточний діагноз і причину частого сечовипускання у чоловіка, необхідно провести аналіз крові на цукор, а також аналіз сечі на ацетон і цукор.

Нецукровий діабет — захворювання нейрогуморальної системи організму, а саме нейрогіпофіза. При нецукровому діабеті порушується здатність накопичувати сечу в нирках, внаслідок цього втрачається дуже великий об’єм рідини, відбувається хронічне зневоднення організму на тлі невгамовної спраги.

Сечокам’яна хвороба — захворювання, що виявляється наявністю піску і каменів у нирках. Ніяких скарг, крім частих позивів до сечовипускання, пацієнт не пред’являє. Хворий дізнається про захворювання тільки тоді, коли конгломерат починає рух по сечоводу і травмує його, викликаючи больові відчуття.

No Comments

Добавьте свой комментарий