Часте сечовипускання у жінок

Причини частого сечовипускання у жінок можуть бути досить різноманітні. Менопауза — одна з найбільш поширених причин. Справа в тому, що під час менопаузи відбуваються порушення діяльності яєчників. Ці зміни — звичайне явище і є частиною вікових змін. У результаті змін яєчники перестають виробляти прогестерони і естрогени, при цьому жінка втрачає можливість народжувати. Цей фактор доставляє незручність, як з фізичної, так і з психологічної сторін, але, на щастя, може нести тимчасовий характер. При цьому більше 40 відсотків жінок у цей період страждають від частого сечовипускання.

Більш серйозні причини являють собою фізіологічні зміни в організмі жінки. Це може бути пов’язано з появою деяких захворювань:

  • міома матки
  • гострий цистит
  • гострий уретрит
  • гормональні збої в організмі жінки.

Також поширеною причиною прискореного сечовипускання у жінок є надмірне вживання певних напоїв, до яких слід віднести каву, спиртовмісні напої та інші рідини, що мають сечогінний ефект.

Вагітність у 1-му та 3-му триместрі викликає у жінок часті позиви в туалет. Це пояснюється, як збільшенням об’єму рідини в організмі, так і хорошою роботою нирок, які допомагають швидше позбуватися від шкідливих продуктів з організму. Крім того, дане явище в період вагітності провокується посиленням тиску матки на сечовий міхур. Так що, у разі вагітності часте сечовипускання є цілком нормальним явищем.

Перерахуємо основні причини

  1. Інфекції сечовивідних шляхів та венеричні захворювання.
  2. Запальні захворювання сечовивідних шляхів: гострий цистит, гострий уретрит, пієлонефрит.
  3. Захворювання з боку сечовидільної системи: наявність каменів у нирках і сечовивідних шляхах, хронічна ниркова недостатність.
  4. Захворювання органів репродуктивної системи: міома матки, опущення матки, ендометріоз. Наприклад, при міомі матки пухлина може здавлювати сечовий міхур.
  5. Порушення гормонального фону — це одна з найпоширеніших причин збільшення частоти сечовипускань. Справа в тому, що деякі гормони впливають на здатність розтягування сечового міхура. Рівень гормонів у жінки може змінитися під час менструації, під час вагітності, а також у період клімаксу.
  6. Під час вагітності, особливо в періоди першого і третього триместру, матка і плід в міру свого розвитку починають натискати на сечовий міхур, створюючи відчуття його наповненості. У цей час важливо не скорочувати споживання рідини, щоб не допустити зневоднення організму, інакше можуть з’явитися серйозні проблеми з сечовивідною системою. А багатоплідна вагітність може привести до опущення сечового міхура.

Добавьте свой комментарий