Чоловічий клімакс

Чоловічий клімаксУ результаті старіння в людському організмі відбуваються різні зміни, як у чоловіків, так і у жінок. Зміна гормонального складу в чоловічому організмі, так звана «андропауза» або «чоловічий клімакс» є нормальним процесом в результаті старіння.

Слід зазначити, що чоловічий клімакс дуже відрізняється від жіночого. У той час коли у жінок в перебігу короткого періоду знижується вироблення статевих гормонів і зупиняється менструальний цикл, у чоловіків значно падає вироблення тестостерону. Ознаками чоловічого клімаксу є: погіршення ерекції, зниження лібідо, занепад сил — все це проявляється з роками.

У чоловіків рівень тестостерону сильно відрізняється. Тим не менш, з віком його рівень пропорційно зменшується. Тенденція така — на 1% з кожним роком (після досягнення тридцяти років). У віці 70 років в чоловічому організмі буде тільки 50% тестостерону від початкового рівня.

Симптоми чоловічого клімаксу

Деякі чоловіки можуть мати низький рівень тестостерону і при цьому не будуть спостерігатися явні симптоми. У інших же це може викликати:

1. Зміни сексуальної функції (зниження ерекції, втрата сексуального бажання, рідкісне поява спонтанних ерекцій). Іноді знижується фертильність. Яєчка стають меншими.

2. Зміни режиму сну (надмірна сонливість або безсоння).

3. Зміни фізичного плану (зменшення об’єму м’язів, ожиріння, сили і витривалості).

4. Зміни емоційного плану (зменшення мотивації і впевненості в собі, труднощі із запам’ятовуванням і концентрацією).

Потрібно пам’ятати, що частина цих симптомів можуть бути результатом старіння, що є звичайним явищем. Але також слід пам’ятати, що інші ознаки можуть бути наслідками інших факторів (захворювання щитовидної залози, побічних ефектів ліків, депресії і т.д.). Виявити проблему може тільки аналіз крові на вміст тестостерону.

Лікування чоловічого клімаксу

Підвищити природний рівень тестостерону можна, але для цього, потрібно зробити наступні кроки:

1. Бути щирим по відношенню до свого лікаря. Чесно описати свої симптоми, спосіб життя і т.д. Лікарю необхідна максимально повна картина, щоб він зміг зрозуміти справжню причину.

2. Потрібно вести здоровий спосіб життя, правильно харчуватися і регулярно проводити фізичні тренування. У сукупності все це добре відіб’ється на самопочутті і поліпшить сон.

3. Не давати депресії підібратися близько, з нею потрібно своєчасно боротися. Якщо чоловік відчуває роздратування і пригніченість і є інші ознаки депресії, то краще звернутися за медичною допомогою. Зловживання алкоголем, втрата інтересу до хобі, пошук небезпечних пригод, поглиблення в роботу — це все є першими ознаками депресії.

4. Не потрібно захоплюватися різними дієтичними добавками та трав’яними чаями. Немає надійних доказів того, що вони можуть безпечно і ефективно впливати на чоловічий клімакс. Багато з дієтичних добавок можуть бути небезпечні, так як вони маловивчені, особливу небезпеку вони можуть представляти, якщо приймати їх разом з певними ліками.

Добавьте свой комментарий