Чому постійно холодні руки?

Холодні рукиПостійно холодні руки можуть бути через порушення кровообігу, деякі хвороби, малорухливий спосіб життя, наслідком куріння і стресів. Вчені з’ясували, що в жіночому організмі терморегуляція слабкіша, ніж в чоловічому, у зв’язку з цим руки мерзнуть частіше.

Взимку практично у кожного кінцівки холодні, пояснення цьому — погода. Але, якщо вони замерзлі постійно, необхідно шукати більш серйозну причину.

Причини холодних рук

 1. Порушення кровообігу. Руки холонуть через наявність спазму в дрібних капілярах. У такому випадку кількість крові, що надходить до них, просто недостатня, і в результаті кінцівки мерзнуть. Порушений кровообіг буває і у зростаючого організму, і капіляри не встигають подавати тепло до кінцівок.
 2. Малорухливий спосіб життя. Якщо цілий день сидіти за комп’ютером, руки навряд чи будуть теплі, навіть якщо ви не будете переставати стукати по клавіатурі. Тому через кожні 45 хвилин необхідно робити хоча б мінімальну розминку для розгону крові.
 3. Куріння. Нікотин має властивість викликати спазм судин, а це, в свою чергу, впливає на кровообіг.
 4. Стрес. Можливо, ви помічали за собою, що під час сильних переживань руки часто холодні. Звичайно, це відбувається не у всіх, але під впливом стресу, кровообіг також порушується і кінцівки мерзнуть.
 5. Дієти. Вживаючи низькокалорійну їжу, жінки рідко замислюються про вплив дієти на загальний стан здоров’я. Через недостатню кількість жирів в організмі, кінцівки бувають холодними.
 6. Хвороби. Лікарі настійно рекомендують у разі, якщо руки холодні весь час, обов’язково пройти повне медичне обстеження. Адже часто вони можуть бути ознакою якого-небудь захворювання.

Захворювання, під час перебігу яких ваші руки можуть бути холодні:

 • вегетосудинна дистонія;
 • атеросклероз;
 • остеохондроз;
 • захворювання щитовидної залози;
 • залізодефіцитна анемія (дефіцит заліза);
 • захворювання шлунково-кишкового тракту;
 • склеродермія, синдром Рейно;
 • діабет.

Проаналізуйте свій спосіб життя, харчування, самопочуття, а краще сходіть до лікаря і, можливо, ви назавжди вирішите проблему постійно холодних рук.

No Comments

Добавьте свой комментарий