Чому сняться кошмари

Як стверджує Дейрдре Баррет, психолог з Гарвардського університету, нічні жахи корисні для виживання людини як виду, інакше, напевно, було б покінчено з еволюцією. Кошмари виступають в якості своєрідних сигналів людині для зосередження її уваги на питаннях, які вона повинна вирішити.

«Кошмари, ймовірно, з’явилися для того, щоб дати нам знати про потенційну небезпеку», — каже Барретт. «Навіть посттравматичні комарі, які повторно травмують нас, можливо, грали важливу роль в стародавні часи, коли дика тварина, яка нападала на людину чи суперник з чужого племені, могли повернутися». Але цей еволюційний сигнал тривоги може бути не такий корисний в сучасному світі.

«Нинішні небезпеки, такі як пожежа, автомобільні аварії, зґвалтування та грабежі навряд чи повторяться за тим же сценарієм з тією ж жертвою, тому цей адаптивний механізм не завжди служить нам на добру службу», — пояснив Барретт. «Однак, деякі кошмари можуть служити викликом нашій увазі, показуючи нам щось важливе, що ми випускаємо з уваги або ж, навпаки, намагаючись переконати наше несвідоме припинити витрачати час на непотрібні речі».

У деяких культурах і релігіях, таких, як, наприклад, корінні американці племені Лакота, розцінюють сни і зокрема кошмари, як щось, що направляє людину на вірний шлях, коли мова заходить про ухвалення важливого рішення.

Теги:

Добавьте свой комментарий