Створено антитіла, які ефективно пригнічують смертоносні віруси

Про вірус Ніпах чули, швидше за все, мало хто, хоча викликане ним захворювання — респіраторний і енцефалітний синдром — призводить до летального результату в 90% випадків. Не дарма відкриття саме цього вірусу навело голлівудського режисера Стівена Содерберга на думку про створення трилера «Зараження». Правда, епідемій вірусної інфекції Ніпах поки не виникало, однак спалахи цього захворювання часто реєструються в Австралії та країнах Південно-Східної Азії.

Фахівцям Військово-медичного університету в Бетесді (США) вдалося створити препарат, який ефективно пригнічує вірус Ніпах. Мова йде про так звані моноклональні антитіла, розроблені в якості вакцини проти вірусу Хендра. Це близький родич вірусу Ніпах: обидва відносяться до сімейства параміксовірусів, природними носіями обох є плодоїдні рукокрилі, обидва можуть вражати домашніх тварин, обидва передаються від тварин людям.

Антитіла m102.4, що були створені для придушення вірусу Хендра, але не пройшли поки клінічних випробувань, ефективні і проти вірусу Ніпах. Ці антитіла не тільки перешкоджають проникненню вірусів у клітини, а й допомагають імунній системі знешкоджувати вже інфіковані клітини. Про це свідчать як експерименти на мавпах, так і перше застосування m102.4 для лікування людини, правда, вимушене.

Працюючи з мавпою, інфікованою вірусом Ніпах, співробітник порвав об зуби тварини захисну рукавичку і подряпав руку. І хоча було неясно, чи відбулося зараження, ризикувати не стали. Оскільки антитіла проти вірусу Хендра розроблялися в цій же лабораторії, було вирішено їх використовувати. Співробітник зараз здоровий і чудово себе почуває.

Добавьте свой комментарий