Енергетики — шкода і користь

Енергетики - шкода і користьА вам не здається, що якось занадто швидко наша молодь присіла на енергетики? Начебто зовсім недавно їх не було зовсім. А тут на тобі! Школярки, школярі, діти постарші, всі з малими металевими баночками в руках і з блискучими оченятами … тупими і ніжними. Що це? Данина моді? Швидше за все, інакше, як ще пояснити залежність молодого покоління від банального, але термоядерного, кофеїну. Їм потрібна додаткова енергія? У п’ятнадцять років? Для чого? Ваші діти вирішили штурмувати Північний полюс? Варити сталь? Трудитися в забої? Не смішно.

Давайте розглянемо склад тих енергетичних напоїв, які ваші діти купують собі щодня, тільки для того щоб не відрізнятися від інших.

1,3,7-тріметілпурін-2 ,6-діон, інакше іменований кофеїном. Відноситься до пурінових алкалоідів, стимулюючих ЦНС. Здавалося б нічого страшного — звичайна кава, правда концентрована в чотири рази. Але крім цього в напоях присутній екстракт гуарани, в якому ще стільки ж кофеїну, але кофеїну особливого. Він повільно всмоктується тканиною і його ефект більш тривалий.

У «енергетиках» містяться ще багато речовин, не завжди небезпечних, але рідко корисних і як правило токсичних. Але тільки через вміст кофеїну, який перевищує всі мислимі і немислимі норми, вживання енергетичних напоїв веде до кофеїнової залежності, званої кофеінізм. Така залежність веде до загального ослаблення організму.

Шкода енергетиків позначається і на статевій системі, пригнічуючи потяг як у чоловіків, так і у жінок. Цим ефект подібних напоїв схожий на те, що відбувається при споживанні великих доз алкоголю, наприклад, горілки і навіть пива.

Користь енергетиків

Користь енергетиків вельми сумнівна, що робить їх споживання вкрай безглуздим, проте на деяких людей вони впливають, стимулюючи нервову систему, підбадьорюючи загальний стан.

Також енергетичні напої здатні прискорити метаболізм, що призводить до більш швидкого переварювання їжі і виведення з організму її залишків.

Висновок: вживати даний напій варто тільки при крайній необхідності, за відсутності інших можливостей відновлення.

Добавьте свой комментарий