Хлопчикові з Індії видалили 232 зуба

Індійський лікарі видалили 232 зуба з рота 17-річного хлопчика під час 7-ми годинної операції. Ашик Гаваїв поступив в лікарню зі скаргою на припухлість з правої сторони щелепи. Підліток відчував нездужання протягом останніх 18 місяців, і був доставлений в місто з села, де лікарі не змогли визначити причину проблеми.

Батьки хлопчика вирішили показати його фахівцям у місті Мумбаї, які і виявили щось дивне в щелепі хлопчика.

Хірурги прийняли рішення провести операцію, і, коли вони зробили надріз в яснах, то помітили десятки крихітних зубів різних розмірів.

Одонтома

Лікарі діагностували у хлопчика складну змішану одонтому, при якій спостерігається аномальний ріст емалі і дентину, що призводить до утворення надмірної кількості зубів. Таке захворювання дуже рідкісне, а зуби являють собою доброякісні пухлини.

Пацієнт Ашик Гаваїв

Протягом 7-ми годинної операції хірурги видалили 232 зуба. Деякі з них досягали розміру перлів, а інші — розміру гірчичного зерна. Зуби розташовувалися так щільно один до одного, що довелося використовувати зубило і молоток, щоб розбити цю структуру.

Лікарі стверджують, що це дуже рідкісний стан та найбільша кількість зубів, яку коли-небудь видаляли. Після операції у хлопчика залишилося 28 зубів.

Скільки зубів у людини?

В нормі у дорослої людини 32 зуби, як пише сайт http://vashyzuby.ru/

  • 8 різців
  • 4 ікла
  • 8 премолярів або малих корінних зубів
  • 8 молярів або великих корінних зубів
  • 4 зуби мудрості

Скільки зубів у дітей?

У дітей спочатку з’являються молочні зуби. Молочні зуби розвиваються ще до народження дитини, але починають прорізуватися приблизно в 6 місяців.

Всього молочних зубів — 20: 10 зверху і знизу 10. Вони виростають зазвичай до 2-3-річного віку.

Зуби у дітей

Приблизно до 6-ти років молочні зуби починають поступово випадати, і їм на зміну приходять постійні. Цей процес (за винятком зубів мудрості) завершується приблизно до 13 років. Зуби мудрості зазвичай з’являються у віці між 17 і 25 роками.

Добавьте свой комментарий