Головний біль

Головний більУ наше божевільне століття постійними супутниками людини є стрес і напруга. Накричав начальник, дитина принесла зі школи двійку, захворіла улюблена кішка, як багато всього. Не завжди вдається впоратися з проблемами і тоді приходить — головний біль.

За підрахунками медиків, найчастішими скаргами від пацієнтів є скарги на головний біль. Причини цього дуже різні, від артеріальної гіпертонії до хвороби нирок. І щоб позбутися болю необхідно звернутися до лікаря, який дасть точні рекомендації. Але іноді трапляється, що полегшення потрібно негайно. Тоді існує кілька простих, але дієвих методів.

Наприклад, масаж. Всі частини нашого організму тісно пов’язані між собою і натиснення на певні ділянки тіла може допомогти полегшити головний біль. Потрібні точки розташовані у людини на перетинці між великим і вказівним пальцями руки, на ділянці, наступній за гомілкою, на скронях, праворуч і ліворуч від хребта, біля основи черепа. Активізуючи ці ділянки можна «видавити біль».

Позбавлення від головного болю

Зняти біль можна за допомогою холодних і гарячих компресів. Як би це дивно не звучало два абсолютно різних явища, холод і тепло, можуть вам допомогти.

Раніше, для позбавлення від болю, використовувалися гірчичники, їх накладали між лопаток, в область потилиці або на литкові м’язи, якщо причиною болю є високий тиск. Гірчичники допомагають відтягнути кров від голови. Але найцікавішим способом з позбавлення від болю є масаж сідниць. Якщо болить права частина голови, то необхідно впливати на правий сідничний м’яз. А якщо ліва частина, то на лівий.

Дуже часто причиною болю є напруга, тоді необхідно зробити 3 енергійних вдихи і 3 видихи. Це дозволяє розслабитися, і біль відпускає.

Ще древні медики Гіппократ і Авіценна у своїх працях зазначали, що на одужання пацієнтів благотворно впливає колір. Сучасна наука створила новий напрямок — кольоротерапія. Наш мозок здатний реагувати на різні кольори по-різному. Жовтий колір підвищує працездатність, червоний колір напружує і збуджує, зелений заспокоює.
Вчені не зупинилися на цьому і довели, що лікувати можна творами мистецтва. Так Матісс «лікує» нирки, Пікассо — нервові розлади, а картини Боттічеллі знімають больовий синдром. Хоча б 20 хвилин на день розглядайте полотна улюбленого художника і мігрень вам не страшна.

При головному болю першою справою ми хапаємося за пігулки, не розуміючи, що вони приносять більше шкоди, ніж користі. Адже ліки навколо нас. М’ята, звіробій, волошка, ромашка, материнка, бузина, конюшина — настої, відвари із суміші цих трав дозволяють забути про хвороби.

Добавьте свой комментарий