Грижа міжхребцевого диска: симптоми і методи лікування

Хребет являє собою дуже важливу структуру, що містить в собі спинний мозок, а також допомагає організму контролювати роботу зв’язок і м’язів. Він складається з хребців і міжхребцевих дисків, які забезпечують амортизацію, за рахунок чого, людина здатна здійснювати найрізноманітніші рухи.

Сам по собі міжхребцевий диск — це щільне утворення з волокон, в центрі якого знаходиться ядро. Якщо має місце велике навантаження на хребет, то може статися випинання частини ядра відповідного диска в канал хребта, в якому знаходиться хребетний стовп. Це і є грижа міжхребцевого диска.

Симптоми грижі міжхребцевого диска

 1. Біль у певному місці хребта. Як правило, це біль в попереку і спині, що безпосередньо залежить від рівня навантаження на хвору зону.
 2. Біль в області сідниці, задньої поверхні стегна або гомілки. Цей біль має наукову назву «ішіалгія» і виникає в результаті тиску грижі на корінці конкретного нерва.
 3. Порушення нормальної функціональності органів тіла, що знаходяться в малому тазу. Цей симптом є одним з найважчих. Хворий не може контролювати сечовипускання.
 4. Сильні болі, що вражають верхню кінцівку.
 5. Відчуття слабкості в нижніх кінцівках.
 6. Втрата чутливості шкіри в нижніх кінцівках.
 7. Біль в голові, що супроводжується високим артеріальним тиском і частим запамороченням.
 8. Стрибки артеріального тиску, що виникають без найменшого навантаження.
 9. Біль хребта в грудному відділенні.
 10. Низька чутливість рук, оніміння пальців.

Грижа міжхребцевого диска: симптоми і методи лікування

Методи лікування грижі міжхребцевого диска

Сьогодні сучасна медицина пропонує різні способи лікування цього захворювання.

 1. Проста операція, в процесі якої лікар отримує доступ до хворої зони і за допомогою спеціального медичного обладнання видаляє грижу.
 2. Мікрохірургічна операція, яка практично аналогічна звичайній, але робиться за допомогою мікроскопа. За рахунок такого удосконаленого способу, ураження тканин від мініатюрного розрізу мінімальне.
 3. Ендоскопічне видалення грижі. Ця операція здійснюється спеціальними проколами. У хвору зону, яку точно встановлюють в результаті комп’ютерної томографії, лікар вводить медичний інструментарій та камеру. Грижу січуть, і при цьому пошкодження тканин мінімальне. Але цей спосіб застосовують на практиці не завжди, оскільки мають місце обмеження щодо застосування.

Існує ще один спосіб — народна медицина. Як показує практика, лікарі практично ніколи не приписують якісь народні рецепти, але дуже багато людей лікуються саме так і отримують відмінний результат.

No Comments

Добавьте свой комментарий