Катаракта: симптоми і лікування

Катаракта — це помутніння очного кришталика, який сам по собі прозорий. Захворювання виникає в результаті деяких змін в протеїнових волокнах і тканинах кришталика. Як правило, починає розвиватися в одному оці, а потім може переходити і в інше.

У більшості випадків катаракта безпосередньо пов’язана зі старінням організму. Але хвороба може мати місце і у новонароджених (зараження плоду в утробі матері вірусом краснухи), або в будь-якої людини, котра мала серйозне пошкодження ока. Виникає катаракта і від деяких хвороб, наприклад, від діабету.

Симптоми катаракти

1. Зір розпливається.

2. Роздвоєння в оці будь-якого предмета, який бачить людина.

3. Перед очима часто з’являються так звані «райдужні кола».

4. Стало важко читати текст.

5. Мають місце зміни в сприйнятті кольорів: вони почали здаватися жовтуватими і бляклими.

Зір при катаракті розпливається

Щоб встановити точно, чи є у людини катаракта, їй потрібно відвідати лікарню і пройти спеціальне обстеження у лікаря-офтальмолога. Використовуючи спеціальні інструменти, медичний фахівець встановить тип катаракти, точне місце знаходження та розміри.

Лікування катаракти

Сучасні клініки та офтальмологічні центри пропонують лікування цього захворювання за допомогою ультразвукової факоемульсифікації. Це хірургічна операція, в процесі якої уражений катарактою кришталик замінюється спеціальної лінзою.

No Comments

Добавьте свой комментарий