Колір сечі дозволяє судити про стан нашого організму

З часів зародження медицини людська сеча була корисним інструментом для постановки діагнозу. Колір, щільність і запах сечі можуть багато розповісти про стан нашого здоров’я.

Як відомо, нирки виводять з організму відходи, мінерали, рідини та інші речовини, які переходять з крові в сечу. У сечі містяться сотні виділень організму. На склад сечі впливає те, що ми їмо і п’ємо, як часто робимо фізичні вправи, і наскільки добре працюють наші нирки.

Колір сечі

Про що ж свідчать певні кольори сечі?

  1. Темно-жовтий колір сечі. Нормальний, але незабаром варто попити води. Дізнайтеся, скільки води повинна пити людина.

Темно-жовтий

  1. Янтарний або медовий. Організм не отримує достатню кількість води. Попийте води прямо зараз.

Янтарний або медовий

  1. Колір бурого еля. Можливо, людина страждає від захворювання печінки або сильного зневоднення. Слід пити воду, і якщо такий колір сечі буде зберігатися, варто звернутися до лікаря.

Бурого еля

  1. Рожевий або червонуватий. Це нормальний колір сечі, якщо людина недавно їла буряк, чорницю або ревінь. Якщо ні, можливо, у сечі міститься кров. Це може нічого не означати, або ж бути ознакою хвороби нирок, пухлини, інфекції сечових шляхів, проблем з передміхуровою залозою або чогось іншого. Можливо навіть отруєння свинцем або ртуттю. Необхідно зв’язатися з лікарем.

Рожевий

  1. Помаранчевий. Можливо, людина п’є недостатньо води. Або ж страждає від хвороби печінки або жовчного міхура.

Помаранчевий

Колір сечі говорить багато про що

Сеча здорової людини зазвичай має жовте забарвлення — від майже прозорого до яскраво-жовтого. Жовтий колір сеча набуває через певні пігменти, що забарвлюють її у такий колір. Ці пігменти містяться в нашій сечі, і при змішуванні з водою вона стає світлою або майже прозорою (це означає, що людина п’є достатньо води).

 1. Якщо ж сеча набуває темний відтінок — це сигналізує про нестачу води в організмі.
 2. Якщо сеча каламутна, це може говорити про вміст у ній фосфатів, що здатні призвести до утворення каменів у нирках. Якщо каламутний колір сечі зберігається протягом довгого часу, це може бути ознакою інфекції. Якщо з часом сеча стає каламутною, сечовипускання супроводжується печінням, і людина відчуває невідкладні позиви до сечовипускання, варто звернутися до лікаря.
 3. Якщо сеча має зелено-синій колір, це може свідчити про зміну ліків або вітамінів. Якщо ж людина не приймає ліки чи вітаміни, необхідно звернутися до лікаря.
 4. Флуоресцентно-жовтий або помаранчевий колір сечі може свідчити про надлишок вітаміну С, моркви, буряків, або іншої їжі помаранчевого кольору. В помаранчевий колір сечу також можуть забарвити деякі ліки. Якщо сеча має темно-оранжевий або коричневий колір, це може бути ознакою наявності в ній жовчі. Якщо людина не приймає вітамін С або не вживала помаранчеву їжу, можливо варто сходити до лікаря.
 5. Якщо сеча коричневого кольору, це може бути наслідком вживання бобів, ревеню, або прийому деяких ліків. Коричнева сеча також може бути ознакою захворювань печінки. Варто звернутися до лікаря.
 6. Рожевий чи червоний колір сеча може набувати внаслідок вживання чорниці, ревеню або інших продуктів червоного відтінку. Знову ж таки, причиною зміни кольору сечі можуть бути ліки. Також такий колір сечі може говорити про наявність у ній крові, що може бути викликано інтенсивним тренуванням або інфекцією. Якщо протягом 24 годин сеча набуває нормальний відтінок, необхідно звернутися до лікаря.
 7. Сеча здорової людини пахне не найкращим чином, але коли вона має яскраво-виражений неприємний запах, його легко відрізнити від звичайного. Запах сечі зазвичай змінюють кава або спаржа. Якщо людина не вживала ці продукти, потрібно сходити до лікаря.

Хто б міг подумати, що сеча може розповісти так багато? Пийте багато води, правильно харчуйтеся і звертайте увагу на колір своєї сечі.

Добавьте свой комментарий