Коньяк підвищує чи знижує тиск?

Келех коньякуЯкщо у вас головна біль, і хтось радить випити невелику кількість коньяку, то будьте обережні. Справа в тому, що даний напій здатний впливати на ваш тиск зі знаком «мінус» або «плюс». Лікарі дотримуються думки, що на практиці люди дуже часто не знають про те, який вплив має коньяк на судини.

Як правило, перша реакція людського організму на коньяк — розширення судин. Тому практично миттєво вже після першого ковтка, тиск починає падати. Однак через короткий час, серце починає качати більше крові в артеріях, і артеріальний тиск підвищується. Простими словами загальна картина цього процесу наступна: тиск падає відразу після вживання коньяку, а потім поступово зростає.

Як впливає коньяк на тиск

Вживання коньяку в незначній кількості (близько 50 — 70 мілілітрів) допомагає поліпшити роботу всієї серцево-судинної системи. При цьому матиме місце розширення судин, але тиск практично не підскочить, і пульс буде залишатися в нормі. Крім цього в крові знижується рівень холестерину, а в результаті і зменшується ризик атеросклерозу. Але, якщо людина вип’є велику кількість коньяку, то це вже буде реальна загроза головному мозку, серцю і судинній системі. Тому вживати даний вид алкогольного напою у великих дозах дуже небезпечно.

Медики говорять про те, що вплив коньяку на артеріальний тиск визначається як в якості дози, так і часу його споживання. Але в кращому випадку просто не намагатися відновлювати знижений або підвищений тиск за допомогою цього алкоголю, оскільки коньяк не створений для лікування. Більш того, якщо у людини проблеми з судинами, то ефект коньяку може бути і зовсім не передбачуваний.

Отже, у цьому матеріалі ви дізналися корисну інформацію про здоров’я, а також відповідь на питання: коньяк підвищує чи знижує тиск?

No Comments

Добавьте свой комментарий