Куріння — шкідлива звичка чи необхідність?

Куріння - шкідлива звичка чи необхідність?Багато людей не віддають собі звіту, навіщо вони курять, чим є для них кожна викурена сигарета і що вони отримують взамін цього сумнівного задоволення. Деяким, здається, що це додає впевненості в собі, деякі вважають, що заспокоюють нервову систему, а кому то просто подобається курити. І практично нікому не приходить в голову, що вони платять за це дуже високу ціну — віддають своє здоров’я. Сигарета завдає спочатку невидиму і не помітну начебто шкоду нашому організму. А потім вже важко відмовитися від «улюбленої звички», навіть розуміючи, чим це закінчиться.

Побічні ефекти від нікотинової залежності.

Хронічними захворюваннями органів дихання та серцево-судинної системи частіше хворіють курці. У них же, в значно більшій кількості випадків виникає рак легенів. Діти, матері яких курили під час вагітності, відстають у розвитку від своїх однолітків. Вони частіше народжуються з маленькою вагою або зовсім недоношеними. Їм набагато важче дається навчання в школі, фізичний розвиток. А в підлітковому періоді частіше розвиваються захворювання органів дихання і слуху. Постійний кашель, задишка, хрипкий голос, запах з рота, від волосся, рук — все це супроводжує завзятого курця і навіть чисто з естетичної сторони питання не розташовує до спілкування. І, крім того, якщо порахувати, скільки в середньому в місяць людина витрачає на сигарети, то вийде досить пристойна сума для сім’ї з середнім рівнем життя. І це, якщо не брати до уваги ту шкоду, яку курець завдає своїм близьким, роблячи їх пасивними курцями.

А що буде, якщо все-таки кинути палити?

Кожна людина в стані назавжди позбутися цієї шкідливої і не потрібної звички. Це не так уже й важко і зовсім не смертельно. Потрібно лише дуже цього хотіти і зрозуміти, що сигарета не приносить нічого хорошого, не є джерелом сил і настрою, не діє як заспокійливе. Крім того, при відмові від куріння з часом зникає запах тютюну поліпшується колір обличчя, зубів. Людина відчуває незвичайний приплив сил і енергії, адже організм не відчуває кисневого голодування, викликаного курінням. Зникає постійна стомлюваність і страх залишитися надовго без сигарет. Благотворна відмова від куріння позначається і на нервовій системі, роботі головного мозку.

Чи є життя після того, як кинув курити?

Практично всі колишні курці відзначають незвичайну легкість, свободу. Немає необхідності прокидатися вранці і бігти за заповітною першої сигареткою. Або переживати чи вистачить сигарет до ранку. Немає неприємного смаку в роті і постійного в’їдливого запаху, спілкування з людьми відбувається набагато приємніше і легше, розкуто. Не відчуваєш почуття незручності, сорому за бажання викурити сигаретку. Поступово зникає кашель, головні болі, нормалізується загальний стан і з’являється справжня радість від того, що зміг позбутися справжнісінької залежності, переміг шкідливу і не потрібну звичку — куріння.

Добавьте свой комментарий