Лікарі починають досліди з заморожування людей між життям і смертю

Лікарі мають намір почати випробування з проведення операцій занурення в анабіоз, коли пацієнт буде перебувати в стані між життям і смертю. Під час процесу вони різко охолодять тіло тих, хто отримав важку травму, в спробі підтримати життя людини для подальших операцій. Ідея полягає в тому, щоб виграти час при критичних операціях, наприклад, після важкого серцевого нападу, ножових поранень або пострілів.

«Ми припиняємо життя, але ми не хочемо називати це анабіозом, так як ця назва звучить, як наукова фантастика», — розповів Семюель Тішерман. «Тому ми називаємо це строковою консервацією та пожвавленням організму».

Хірурги з лікарні Медичного центру Університету Піттсбурга в штаті Пенсільванія, США, використовують цей метод на 10 пацієнтах, які в іншому випадку, найімовірніше, помруть від отриманих травм. Лікарів викличуть, коли пацієнт прибуде до лікарні, а подібні випадки відбуваються кожен місяць з рівнем виживаності менше 7 відсотків.

Метод включає в себе внутрішнє, а не зовнішнє охолодження організму. Команда хірургів видалить всю кров пацієнта, замінивши її холодним сольовим розчином. Холодна рідина буде надходити через канюлю (трубку), введену в аорту — найбільшу артерію в тілі людини. Це сповільнить процеси обміну в організмі, значно знизивши його потреби в кисні. Потім за допомогою системи штучного кровообігу відновлять кровообіг і збагачення киснем в процесі пожвавлення.

Стан глибокої гіпотермії буде викликано при 10 градусах за Цельсієм, щоб забезпечити «тривалий період зупинки серцевої діяльності» після обширної кровотечі. Іншими словами буде досягнуто стан клінічної смерті.

Добавьте свой комментарий