Люди краще оцінюють класичну музику очима

Люди краще оцінюють класичну музику очимаКоли мова заходить про класичну музику, очі можуть виявитися важливішими, ніж слух: якщо попросити людину визначити переможця в грі на фортепіано, то у неї краще вийде зробити це, ґрунтуючись на візуальній, а не слуховій інформації.

Спосіб, яким чином людина вирішує, чи є музика хорошою чи ні, дещо загадковий. Минулі дослідження показали, що музиканти краще немузичних людей читають чужі емоції, а також те, що улюблена музика дозволяє людям взаємодіяти ефективніше.

Чіа-Юнг Цай, соціальний психолог з Університетського коледжу Лондона, кілька років навчалася грі на піаніно, вчилася в Джульярдской школі в Нью-Йорку і навіть виступала в Карнегі-Холі. Їй довелося зіткнутися з конкуренцією, і вона помітила, що результати сильно різняться залежно від того, чи спираються судді при оцінці на відео-або на аудіозаписи.

Вона провела експеримент: зробила невелике відео, на якому грали новачки і професійні піаністи, і попросила суддів і недосвідчених слухачів визначити, хто є хто. При прослуховуванні тільки аудіозаписів без відеоряду майже ніхто не зміг відрізнити новачка від професіонала, а от коли включалося відео, люди визначали професіонала практично завжди.

Дослідники поки не знають, чому візуальні підказки настільки важливі для визначення музичної цінності, але є думка, що якості, асоційовані у людей з класичною музикою, легко передаються через візуальні сигнали.

Добавьте свой комментарий