Медики спростували теорію використання 10% мозку

Теорія мозкуСпростована теорія, яка говорить, що людина в процесі своєї життєдіяльності використовує тільки 10% своїх сірих клітинок. Якщо регулярно виконувати спеціальні вправи, то проблем з вирішенням тих чи інших важких завдань, вважають експерти, у людини просто не з’явиться.

Необхідно багато читати, заучувати щось напам’ять, постійно рахувати, і тоді працездатність мозку буде весь час підвищуватися. Вчені погодилися ще з тим, що мозкова працездатність може також знижуватися, наприклад, від втоми, однак і ця проблема теж легко вирішується.

Відзначимо, що походження старої теорії на даний момент навіть невідомо. За однією версією, її автором є Дейл Карнегі, який в одній зі своїх книг вставив елементарно красиву і брехливу фразу, щоб залучити читачів. За іншою версією теорія могла виникнути в нейробіології, експерти якої вважають, що 90% нервових клітин розумового органу тільки допоміжні.

Насправді ж, як вважає професор нейропсихології Барбара Саакян, вирахувати відсоток використовуваних мозком клітин просто неможливо, проте вона стверджує, що він все-таки вище 10%.

Саакян визнає — препарати для поліпшення мозкової діяльності в реальності можуть у майбутньому з’явитися на полицях аптек: «Вони допоможуть підвищити увагу і когнітивні функції, а ще найбільш ефективно планувати, вирішувати будь-які завдання. Прийде колись час, коли їх використання буде звичайною справою». У свою чергу, інший фахівець, а саме — невролог Баррі Гордон вважає, що міф про 10 відсоткыв — це просто зручна відмовка, щоб звалювати на неї свої власні недоробки.

Добавьте свой комментарий