Міастенія: симптоми і причини

Міастенія: симптоми і причиниМіастенією називають аутоімунну хворобу нервової системи, результатом якої є загальна слабкість і патологічна стомлюваність різних груп м’язів. Суть даної хвороби полягає в порушенні передачі спеціального імпульсу. На багато частіше міастенією страждають жінки бальзаківського віку, розвивається вона у них приблизно у віці тридцяти років. А ось чоловіки, за даними медичної статистики, яким був поставлений цей діагноз, були більш старшого віку — приблизно п’ятдесят і більше років.

Міастенія симптоми

У першу чергу, слід зазначити, симптоми надмірної стомлюваності м’язів очних яблук. Таку форму міастенії називають очною. Вона починається з ефекту роздвоєння зору і опущення повік. При цьому в день людину може абсолютно нічого не турбувати, а ввечері симптоми можуть проявлятися.

Генералізована міастенія, це коли зачіпаються однаково всі м’язи. Для неї вже не будуть характерні перші симптоми, так як пацієнти скаржаться на швидку втому і загальну слабкість у всьому тілі.

За даними лабораторних досліджень більшість фахівців ставлять діагноз — невроз, який є не вірним. Вірний діагноз ставиться через деякий час, коли симптоми посилюються, а рефлекси виснажуються. Це захворювання небезпечне тим, що через кілька років розвиваються дефекти діафрагми та грудної клітини, в результаті чого порушується дихальна функція організму

У будь-якому випадку цій хворобі властиве прогресування. Проте, варто зазначити, що бувають випадки коли захворювання очної міастенії, розвивається повільно, іноді по кілька років. І відповідні симптоми можуть не розповсюджуватися на всі групи м’язів.

Причини міастенії

Чому ж розвивається ця хвороба? Сучасна медицина вважає, що головною причиною міастенії є антитіла, які спрямовані проти власних білків опорно-рухової системи. Такий висновок вчені зробили, відштовхуючись від результатів досліджень крові пацієнтів, що хворіють міастенією. Дані діагностики кажуть, що кількість антитіл у крові хворих людей була значно більша, ніж у здорових. Підтвердженням такої думки є і успішне лікування важких випадків за допомогою очищення крові від антитіл спеціальним препаратом.

Добавьте свой комментарий