Молоко — шкода і користь

Молоко - шкода і користьЯк тільки починаєш думати давати дитині молоко чи ні, відразу згадуються слова бабусі і мами, про те, що молоко дуже корисне. А от сучасні педіатри проти того, щоб давати молоко, аргументуючи це тим, що коров’яче молоко створено виключно для телят. Педіатри радять давати молоко тільки після того, як малюкові виповниться 3 роки.

Завдяки своєму складу молочко мами задовольняє всі потреби малюка і підлаштовується під дитину, у міру її дорослішання. Тому і наполягає Міністерство охорони здоров’я годувати дитину виключно грудним молоком якомога довше. А от коров’яче молоко може завдати шкоди дитячому організму. Воно не в змозі перетравлювати його.

Молоко — це величезне навантаження на підшлункову залозу. Якщо трапилося так, що ви не можете годувати дитину грудним молоком, кращим рішенням буде перейти на адаптовану дитячу суміш. Вона максимально наближена за складом до грудного молока. Зараз сумішей величезна кількість, на будь-який статок і будь-яка здатна задовольнити всі потреби: зняти алергію, поліпшити травлення, нормалізувати обмін речовин.

Молоко в невеликих кількостях містить практично всі вітаміни та мікроелементи. Особливо цінні білки і жири, які добре перетравлюються організмом дозрілої здорової дитину.

Користь молока

Козяче молоко друге за вживанням в нашій країні. Воно багате білками, жирами вітамінами. А, С, РР, легше засвоюється. Однак у цьому молоці більше летючих кислот. Саме вони надають молоку неприємний запах, через який багато хто не любить пити козяче молоко.

Якщо малюк знаходиться на грудному вигодовуванні, можна запропонувати йому спробувати коров’яче молоко в півтора роки. У цьому віці організм дитини вже дозрів для такого продукту і може отримати від нього максимум користі. Починати вводити молоко потрібно з чайної ложечки і уважно стежити за реакцією. Краще для початку купити спеціально дитяче молочко.

Ми не можемо бути впевнені у якості натурального коров’ячого молока, навіть якщо воно куплено у «бабусь». Ми не знаємо, підмішали туди щось чи ні, як довго воно зберігалося, як мили тару, в якій продавали молоко, тому його обов’язково потрібно прокип’ятити. Перш ніж дати малюкові спробуйте молоко самі, якщо воно дуже жирне, бажано розбавити його звичайною кип’яченою водою.

Не потрібно давати малюкові молоко занадто часто, це може призвести до проблем зі здоров’ям: алергія, залізовмісна анемія, цукровий діабет … Це не повний перелік наслідків зловживання молоком. Все добре в міру.

Добавьте свой комментарий