Музика гальмує процес старіння головного мозку

Вчені зі Сполучених Штатів дійшли висновку, що заняття музикою призупиняють процеси старіння в мозку людини. Як з’ясувалося, нейрони людського мозку, що беруть безпосередню участь в обробці і передачі звуку у професійних музикантів, які знаходяться в літньому віці, працюють рівно так само, як і ті ж нервові клітини у молодих людей, проте далеких від музики.

Вчені були здивовані новим відкриттям, так як воно спростовує міф про те, що в літньому віці практично у всіх людей мозкові клітини починають функціонувати все гірше і повільніше.

Настільки унікальні показники були виявлені в ході спеціального дослідження, в якому брало участь близько вісімдесяти добровольців. Всі випробовувані володіли чудовим рівнем слуху, однак деяка частина з них ще з дитинства займалася музикою. У ході дослідження добровольцям запропонували переглянути відео з записом людської мови, в той же час спеціальна техніка відзначала реакцію нейронів в мозку.

Провівши аналіз отриманих даних, вчені остаточно переконалися в тому, що літні музиканти, які з дитинства займалися музикою, реагували на запис набагато швидше і точніше, ніж їх однолітки. А раніше було прийнято вважати, що причина подібного «вікового» погіршення роботи мозку криється у незворотному старінні мозкових клітин, і інших клітин, що охоплюють весь людський організм.

Нарешті нове відкриття змусило фахівців по-новому поглянути на дані явища. Швидше за все, заняття музикою можуть пригальмовувати деякі дегенеративні процеси в мозку людини.

One Comment

Добавьте свой комментарий