Наші відбитки пальців не настільки унікальні

Думка, ніби у всіх нас унікальні відбитки пальців, які можна ідентифікувати за даними комп’ютера, помилкова, стверджує експерт. Відбитки пальців для ідентифікації злочинців зіграли велику роль у визнанні винності. Однак британський експерт МВС Майк Сілверман стверджує, що людський фактор, неповні відбитки і помилкові результати призводять до того, що відбитки пальців, як доказ, не є настільки надійними, як вважалося раніше.

Ніхто ще не довів, що відбитки пальців унікальні, а у членів сім’ї можуть бути однакові елементи папілярних візерунків.

Існують й інші проблеми, як наприклад, при скануванні відбитків пальців літніх людей, у яких шкіра втрачає еластичність, а в рідкісних випадках їх відбитки пальців стають гладкими і невиразними.

«По суті, ви не можете довести, що немає двох однакових відбитків пальців. Це неможливо, як і виграти в лотерею, хоча люди виграють щотижня», — пояснив Сілверман. «Потрібен фахівець, щоб визначити, що відбиток, взятий з місця злочину і у розглянутої особи, належить одному пальцю».

Є безліч випадків, коли відбитки пальців помилково вказували на невинних людей. Крім того, на точність відбитка впливає безліч речей, наприклад, нечистота і бруд. На відміну від криміналістичних областей, так як ДНК аналіз, який дає статистичну ймовірність збігу, експерти в дактилоскопії зазвичай стверджують, що доказ є 100-процентним збігом або 100-відсотковим винятком.

* Хотите узнать информацию про формы выпуска камагры? http://grandlover.ru/kamagra/ Читайте в интернете об этом медицинском препарате, который помогает решить интимные проблемы в жизни взрослых людей.

Компанія Apple розробила сканер відбитків пальців Touch ID, який можна використовувати в якості пароля.

Добавьте свой комментарий