Батьківські здібності залежать від розміру яєчок?

Батьківські здібності залежать від розміру яєчок?Розмір статевих залоз чоловіків впливає на те, наскільки активну участь вони беруть у догляді за власними дітьми, стверджують американські вчені з університету Еморі в Атланті. На їх думку, батьки з відносно невеликими яєчками з набагато більшою ймовірністю будуть купати своїх немовлят і міняти їм підгузники.

Дослідження, опубліковане в журналі Proceedings of the National Academy of Science, розглядало зв’язок між величиною яєчок і батьківськими якостями у 70 чоловіків, які мають дітей від одного до двох років. Вчені взяли за основу положення еволюційної теорії про розподіл часу і сил самців між спарюванням і вихованням потомства, згідно з яким власники великих яєчок схильні до зачаття більшого числа дітей, а не до догляду за вже народженими.

Магнітно-резонансна томографія показала трикратну різницю між чоловіками з найменшими і найбільшими яєчками в досліджуваній групі за рівнем активності в зоні мозку, що відповідає за психологічну нагороду — позитивну реакцію на будь-яку дію — в той момент, коли вони дивилися на фотографії своїх дітей. Ті, у кого яєчка були менші, ніж в середньому по групі, також більш схильні активно виконувати батьківські обов’язки: такий висновок був в кожному випадку зроблений з інтерв’ю з самим чоловіком і матір’ю дитини.

«Це говорить про те, що багато чоловіків від природи більш схильні до турботи, але я не думаю, що це може служити виправданням для інших чоловіків. Для одних це просто може коштувати великих зусиль, ніж для інших», — коментує один з дослідників Джеймс Ріллінг.

Чому саме виникає цей зв’язок між величиною статевих залоз і здібностями до батьківства, поки не ясно. Дослідники вважають, що розмір яєчок впливає на поведінку — ймовірно, за рахунок рівня гормону тестостерону: відомо, що він знижується, коли чоловіки беруться за роль батьків. Для достовірних висновків потрібно не тільки додатково дослідити вплив народження дитини на чоловічий організм, але також враховувати фактор культурних традицій і очікувань суспільства в питанні виховання дітей, відзначають Ріллінг і його колеги.

Добавьте свой комментарий