Перші місячні у дівчаток

В один прекрасний момент маленька і безтурботна дівчинка просто на очах починає мінятися — вона значно додає у зрості і вазі, можуть з’явитися вугрові висипання, починають активно рости груди. Це відбувається зазвичай до 12-14 років, коли у дівчинки починаються перші місячні (менструації). Все це ознаки статевого дозрівання.

Початок місячних у дівчинки, і це дуже важливо, не говорить про те, що її організм готовий до вагітності. Це тільки свідчить про те, що з теперішнього моменту настання вагітності можливо.

У наш час існує величезна кількість інформації про статеве дозрівання дитини і дівчатка зокрема. Тому до моменту настання місячних практично кожна вже про них досить знає.

Що потрібно знати про перші місячні?

Менструації, як уже згадувалося, починаються у дівчинки в період від дванадцяти до чотирнадцяти років, але можуть наступити трохи раніше чи пізніше, що також є варіантом норми.

На початок цього явища може вплинути режим і якість харчування, перенесені хвороби, інтенсивне заняття спортом. Дуже часто місячні починаються у дівчаток в тому ж віці, що й у їх матері. У разі, якщо їх немає до 15 років і це не пов’язано зі спадковістю, то необхідно обов’язково звернутися до фахівців для визначення причин порушень у фізіології дівчинки. Це можуть бути порушення з боку ендокринної системи або наслідок інших серйозних захворювань.

Дуже часто провісниками настання менструації може бути різка зміна настрою, слабкість, головний біль і запаморочення, біль внизу живота і попереку.

Регулярність менструального циклу

Менструальний цикл встановлюється далеко не відразу. У перебігу першого року, а іноді й двох, місячні зазвичай нерегулярні. Інтервали між ними можуть становити від 1,5 до 3 місяців. Цикл у більшості дівчат стає регулярним лише через рік і становить в середньому від 21 до 36 днів. Тривалість і крововтрати також індивідуальні. Але варто звернути увагу на те, що тривалість місячних становить 3-7 днів. При цьому кількість втраченої крові коливається в межах від 50 до 80 мілілітрів.

Відхилення від норм

Раніше 11 років:

 • неповноцінне харчування;
 • зміна гормонального фону;
 • порушення гормонального фону.

Пізніше 16 років:

 • порушення гормонального обміну;
 • порушення в гіпофізі;
 • психічні розлади;
 • дисфункція яєчників і т.д.

Правила інтимної гігієни

Гігієна при місячних — дуже важливе питання, яке обов’язково варто обговорити з донькою.

 1. Підмиватися не менше двох разів на день, а якщо є така можливість, то перед кожною зміною прокладки або тампона.
 2. Регулярно міняти засоби гігієни.
 3. Щодня приймати душ. Ванна у ці дні протипоказана, оскільки матка відкрита, і з водою в неї можуть потрапити різні шкідливі речовини.
 4. Від важких фізичних навантажень в ці дні теж бажано відмовитися. Також слід стежити за своїм харчуванням — так сильно гостра і солона їжа викликає посилення кровотеч.

Окремо хотілося б сказати про використання тампонів дівчинкою. Існує думка, що при введенні тампона можна пошкодити невинну пліву. Однак правильне використання тампона не порушить цілісність еластичності дівочої пліви. Не дивлячись на це, від тампонів краще відмовитися, оскільки вони порушують природну мікрофлору піхви.

Звичайно ж, поява перших місячних для будь-якої дівчинки дуже хвилюючий етап в її житті і було б чудово, якби мама в цей момент була поряд з дочкою і справила належну увагу і моральну підтримку.

No Comments

Добавьте свой комментарий