Перші ознаки алкоголізму

Перші ознаки алкоголізмуЩоденна «пляшечка пива після роботи» все частіше стає першим кроком на шляху до алкоголізму. Залежність підкрадається зовсім непомітно. А людина, що потрапила в тенета алкоголю, усвідомлює всю тяжкість ситуації далеко не відразу, а іноді і зовсім відмовляється це визнавати. Проблема ускладнюється досить низькою поінформованістю населення в даному питанні. Прочитавши цю статтю, ви без зусиль зможете визначити початкові ознаки алкогольної залежності (алкоголізму) у себе або у інших людей.

Першою і найбільш специфічною ознакою вважається тяга до алкоголю, причому в будь-якому прояві. Люди, котрі регулярно вживають алкогольні напої практично завжди заперечують тягу до спиртного. Однак запідозрити її цілком реально по ряду поведінкових реакцій.

Як правило, поведінка такої людини різко змінюється, якщо з’являється можливість вжити алкоголь. Вона помітно веселішає, пожвавлюється і прагне скоріше завершити всі нагальні справи, щоб звільнити час для спиртного. Будь-які розмови про алкоголь у людини викликають тільки позитивні емоції. Такі люди у тверезому стані скуті і напружені. Однак після вживання міцних напоїв вони відчувають себе цілком комфортно.

Залежна від алкоголю людина завжди знаходить всілякі виправдання власної залежності. Вона не тільки помічає лише позитивні сторони алкоголю, а й намагається переконати в цьому своє оточення. Робота і сім’я відходять на задній план.

Повністю відсутня критика щодо свого стану. Людина ніколи не визнає себе залежною від алкоголю і не погодиться із тим, що образ її життя змінюється в гіршу сторону.

При бесіді з близькими людьми або лікуючим лікарем питуща людина ніколи не визнає перераховані вище ознаки.

Наступною найбільш важливою ознакою є втрата контролю при вживанні спиртного. Даний симптом розвивається на ранніх стадіях алкогольної залежності і зберігається протягом всієї хвороби. Людина просто не здатна самостійно зупинитися. Якщо вона випила хоча б ковток спиртного, то буде пити, поки не втратить свідомість (не спатиме глибоким сном).

Характерна ознака алкогольної залежності — відсутність блювотного рефлексу. Блювота — захисний механізм, який допомагає організму запобігати попаданню в травний тракт токсичних і отруйних речовин. Спочатку у людини (при великій дозі спиртного) даний рефлекс виникає. Однак якщо протягом довгого часу не припиняється прийом алкоголю, то захисний механізм зникає.

Поступове збільшення толерантності до спиртного. Чим частіше і більше споживається алкоголю, тим більші обсяги потрібні людині для задоволення її згубних потреб. Розвивається звикання.

Алкогольні напої вживаються регулярно — стають невід’ємною частиною життя.

Добавьте свой комментарий