Перші ознаки вагітності

До ранніх ознак вагітності належать такі симптоми, як затримка менструації, запаморочення, мізерні кров’яні виділення, перепади настрою, збільшення грудей, сонливість, токсикоз, підвищення базальної температури. Проте, далеко не всі жінки можуть переживати такі ознаки і відчувають майбутнє материнство досить рано.

Які перші ознаки вагітності в перші дні?

  1. Запаморочення.

З настанням вагітності судинна система жінки починає перебудовуватися під великі обсяги крові. Подібні зміни не проходять безслідно для самопочуття вагітної, тому в цей період жінка може відчувати запаморочення. Уникайте різких рухів і надмірних фізичних навантажень, захищайте себе від спеки і не пропускайте прийоми їжі.

  1. Невеликі кров’яні виділення.

Такий симптом обумовлений процесом імплантації плодового яйця в стінку матки. Відбувається це на 6-15 день від моменту зачаття. Кров’янисті виділення в цей період мають рожевий або жовтуватий відтінок.

  1. Різкі зміни настрою.

Поведінка жінки може здаватися навколишнім трохи дивною. Вона може веселитися, після чого різко заплакати, може розсердитися на когось, а через 10 хвилин вже й не пам’ятати образи. Такі перепади викликані гормональною перебудовою, яка відбувається в організмі майбутньої мами.

  1. Хворобливі відчуття і збільшення грудей.

Жіночі груди починають підготовку до годування дитини ще на перших етапах вагітності. Саме тому груди можуть збільшитися в розмірах, жінка відчуває при цьому тяжкість і навіть біль. Крім того, ареола соска може змінювати свій колір.

  1. Втома, сонливість.

Як вже було сказано вище, під час вагітності організм жінки зазнає серйозних змін. Це вимагає великих енергетичних і ресурсних витрат. В результаті як би включається режим економії енергії, і жінка починає швидко втомлюватися, їй хочеться постійно спати, часто нападає лінь і апатія.

Крім того, в організмі майбутньої мами підвищується рівень прогестерону — гормону вагітності. Завдяки цьому гормону запліднена яйцеклітина отримує можливість закріпитися на стінці матки. Не дивлячись на всю важливість цього гормону, підвищення його концентрації викликає синдром постійної втоми і безперервної сонливості.

  1. Нудота.

Токсикоз — це, на жаль, одна з вельми неприємних ознак вагітності. Лише 20% щасливиць вдається його уникнути. Найбільш поширеними симптомами токсикозу є нудота, особливо ранкова, а також блювота, непереносимість певних запахів.

Прояви токсикозу можуть турбувати вагітну дуже рано — вже на другий тиждень після зачаття. Звичайно, це не завжди так, оскільки найчастіше дана ознака виявляється на 6 акушерський тиждень. Токсикоз — це природна відповідь організму на підвищення рівня гормону ХГЛ. Крім того, причиною даного стану є той факт, що до того моменту, коли плацента ще не до кінця сформувалася, обмін речовин плода здійснюється безпосередньо через материнську кров. Це може тривати до 16 тижнів вагітності.

  1. Підвищення базальної температури.

Базальна температура вимірюється в задньому проході вранці, відразу після пробудження. Якщо даний показник протягом 18 днів не знижується, це свідчить про ймовірну вагітність. Температура не повинна бути нижче 37 градусів, інакше можна запідозрити проблеми з вагітністю.

ВАЖЛИВО: Перебіг вагітності, як і її симптоми, для різних жінок суто індивідуальні. Пам’ятайте, що перераховані вище ознаки можуть бути свідченням різних патологій, тому якщо вагітність виключена або ж тест виявився негативним, обов’язково зверніться до лікаря.

No Comments

Добавьте свой комментарий