Підвищення імунітету

Імунна система — найбільш складна система організму людини, що веде постійну боротьбу з небезпечними мікроорганізмами, інфекціями та вірусами, що вторгаються ззовні. Для того щоб цей захисний бар’єр працював завжди справно, безперервно і без збоїв, необхідно постійно підтримувати себе в тонусі, підживлюючи організм вітамінами і корисними мікроелементами, що містяться в достатній кількості в продуктах рослинного і тваринного походження, щоденний раціон харчування має бути різноманітним.

Імунітет — це здатність організму протистояти дії шкідливих мікроорганізмів, всіляких вірусів, здатних нашкодити людині. Крім цього, імунітет — це багаторівнева система протипухлинного захисту, вироблена в процесі еволюції і продовжує розвиватися відповідно до змін середовища проживання людини. На превеликий жаль, неправильне харчування, хронічні захворювання, прийом антибіотиків і спиртного, куріння, надмірна любов до кофеїну, стреси, вплив токсинів та мутацій, досить згубно впливають на імунітет.

Корисні продукти, що підвищують імунітет.

Продукти для імунітету

Здоровий спосіб життя, помірні заняття спортом і правильне, збалансоване харчування — це ті фактори, яким відведена основна роль у підтримці імунітету.

Читайте також корисні статті про здорове і правильне харчування

 1. Білки — це цінне джерело амінокислот, які грають важливу роль у синтезі імуноглобулінів, а також вони допомагають відновленню пошкоджених вірусами і бактеріями клітин. Білкові продукти, які зміцнюють імунітет, це, в першу чергу, морська риба, м’ясо, молочні продукти, яйця, капуста всіх видів, гриби, різні горіхи та крупи, бобові культури.
 2. Цинк бере активну участь у синтезі основної імунної залози — гормону тимуса, а також регулює рівень кортизолу, гормону, що пригнічує імунну систему організму, сприяє утворенню фагоцитів, подвоює імуностимулюючу дію вітамінів С і А. Морепродукти, м’ясо і печінка, гриби, горіхи, вівсянка, яйця, в основному жовтки, твердий сир, квасоля, зелений горошок — це продукти для зміцнення імунітету з високим вмістом цинку.>/li>
 3. Селен — активна речовина антиоксидантної дії, яка приймає участь у виробленні антитіл для боротьби з вірусами та інфекціями. Селен також надає допомогу організму в процесі засвоєння цинку. Міститься в злаках і насінні, пивних дріжджах.
 4. Йод. Нормальна робота щитовидної залози і вироблення гормону, відповідального за безперервне функціонування імунної системи, не можлива без достатньої кількості йоду в організмі. Йодовмісними продуктами є морепродукти і морська капуста, молоко і яйця, свіжі овочі: помідори, салат, спаржа, морква, зелений салат і квасоля.
 5. Біфідо- і лактобактерії сприятливо впливають на мікрофлору кишечника, в якій розмножуються клітини-імунозахисники людини, сприяють травленню, знищують хвороботворну мікрофлору, гнильні процеси, знижують кількість гноєтворних мікроорганізмів. Корисні бактерії для підняття імунітету містяться в кисломолочних продуктах, квасі, квашеній капусті і мочених яблуках.
 6. Дізнайтеся про корисні бактерії в продуктах харчування

 7. Фітонциди. Завдяки фітонцидам підвищується рівень опірності організму до інфекцій, знищуються бактерії і грибки, прискорюються відновні процеси в тканинах. Багаті фітонцидами цибуля, хрін, часник, редька, чорниця, черемха і чорна смородина.
 8. Ненасичені жирні кислоти. За допомогою ненасичених жирних кислот запобігаються запальні процеси в організмі, тим самим зміцнюється імунна система. Жирних кислот класу Омега-3 багато в морській рибі і риб’ячому жирі, морепродуктах і оливковій олії.

Вітаміни, що підвищують імунітет.

Вітаміни для імунітету

 1. Вітамін А є жиророзчинним вітаміном, який не просто корисний для здоров’я, він просто необхідний людині щодня. Основна його цінність полягає у створенні захисного бар’єру для мікробів, вірусів і токсинів, завдяки зміцненню слизових оболонок і дихальних шляхів. Вітамін А у формі каротину попереджає зниження гостроти зору та ішемічну хворобу серця. Вітамін А також є потужним антиоксидантом, здатним запобігати розвитку ракових клітин і передчасному старінню. Міститься в продуктах тваринного походження: печінці, ікрі, вершковому маслі, курячих яйцях, сирах, свіжій рибі і жирному сирі. Також є і в рослинних продуктах: морква, ананаси, кедрові горіхи, цибуля, салат і шипшина.
 2. Головне джерело імунітету — вітамін Е. Це також жиророзчинна речовина, що захищає клітини від канцерогенів і продуктів окислення, нітратів, які на даний момент, на превеликий жаль, містяться в багатьох продуктах, представлених на полицях магазинів. Крім цього, вітамін Е здатний компенсувати нестачу деяких вітамінів в організмі, завдяки йому не припиняється активна діяльність головного мозку, старечі зміни відбуваються менш помітно, зберігається молодість клітин. Вітаміну Е багато в соєвій, кукурудзяній та соняшниковій олії, фісташках і арахісі, зернових і бобових.
 3. Вітаміни групи В активізують діяльність імунної системи в стресових ситуаціях, а також у період відновлення після важких захворювань, сприяють утворенню антитіл, що борються з інфекціями. Вітамінів, які підвищують імунітет багато в бобових, крупах, горіхах, насінні, житньому хлібі, яйцях, пивних дріжджах і свіжій зелені.
 4. Вітамін С. Список вітамінів, корисних для імунітету, буде не повним без вітаміну С. Даний вітамін допомагає організму протистояти вірусам, стресам, інфекціям, зміцнює судини, бере активну участь у формуванні імунних клітин, є антиоксидантом, що оберігає організм від згубного впливу вільних радикалів. Вітамін С у великих дозах міститься в цитрусових, чорній смородині, суницях, шипшині, хурмі, горобині, капусті всіх видів, томатах, солодкому перці і паростках пшениці.
No Comments

Добавьте свой комментарий