Причини випадіння волосся у жінок

Причини випадіння волосся у жінокФахівці стверджують, що волосся є надзвичайно чутливим барометром. Волосся часто першими страждають, коли в організмі є якісь неполадки. Ось основні причини випадіння волосся у жінок:

1. Ліки. Ряд ліків може викликати випадання волосся. Бета-блокатори при високому кров’яному тиску, антикоагулянти (препарати для розрідження крові), антидепресанти і нестероїдні протизапальні ліки можуть викликати втрату волосся. Вважається, що ці ліки сприяють тому, що більше волосся переходить від стадії зростання до стадії спокою, що і призводить до випадання кілька місяців по тому.

2. Залізодефіцитна анемія. У жінок у передклімактеричному віці, недолік заліза є найбільш частою причиною випадання волосся. Велика частина заліза, що зберігається в організмі, пов’язана з феритню — білком, який допомагає виробляти клітини волосся і оберігає його від випадання. Добрими джерелами заліза є червоне м’ясо, жовтки, зелені листові овочі. Вітамін С допомагає поглинати залізо, а таніни в чаї можуть перешкоджати поглинанню заліза.

3. Полікістоз яєчників. Друга найпоширеніша причина випадіння волосся у жінок передклімактеричного віку — це синдром полікістозних яєчників, що веде до підвищеного рівня тестостерону. Це може викликати підвищений ріст волосся на тілі, але втрату волосся на голові. Така втрата волосся найчастіше спостерігається по лінії росту волосся з обох сторін голови і з скроневої сторони за чоловічим типом. Зазвичай також спостерігаються такі симптоми, як вугровий висип, збільшення ваги і депресія.

4. Хвороби шкіри. Пітіріаз, або простіше кажучи, себорейний дерматит у дорослих може викликати випадання волосся. Це пов’язано з екземою і його часто плутають з псоріазом. Як і у випадку з псоріазом, ділянки лускатої кірки формуються приблизно також як форма плиток на даху. Лусочки прикріплюються до шкіри голови шарами навколо підстави волосся, пов’язуючи їх в пучки. Це тисне на стрижень волосини, викликаючи випадання волосся.

5. Радикальні дієти. Екстремальні дієти, особливо дієти з низьким вмістом вуглеводів, можуть викликати втрату волосся. Існують докази того, що радикальні дієти, при яких спостерігається недолік калорій і глюкози можуть викликати випадання волосся. Фахівці пояснюють, що як би ви багато не їли білків і заліза, якщо вам не вистачає енергії, ваше волосся постраждає.

6. Проблеми з щитовидною залозою. Гіперактивна і недостатньо активна щитовидна залоза може викликати витончення волосся. Особливо це актуально в тих, у кого в родині спостерігалися проблеми з щитовидною залозою і у жінок, які нещодавно народили дитину. Однією з функцій, яку відіграє щитовидна залоза, є регуляція процесів в організмі, таких як обмін речовин. Проблеми з підшлунковою залозою можуть вплинути на синхронізацію циклів волосся. Зазвичай, волосся знаходяться у стадії спокою протягом трьох місяців, перш ніж випасти.

7. Протизаплідні таблетки. Всі протизаплідні засоби містять прогестерон — синтетичний гормон, який діє, як природний гормон прогестерон, який потрібен для того, щоб запобігти імплантацію заплідненої яйцеклітини. Одні з типів прогестерону позитивно впливають на волосся, інші — не дуже. Все тому, що деякі типи прогестерону мають ефект, схожий на вплив чоловічих гормонів на волосся. Жінки, які стурбовані випаданням волосся, і які генетично схильні до випадання волосся, повинні порадитися з лікарем про те, які таблетки краще вибрати.

8. Повнота. Зайва вага збільшує ризик розвитку метаболічного синдрому, який по суті є передвісником діабету 2-го типу, коли рівень інсуліну вищий, ніж належить. Проблема полягає в тому, що високий рівень інсуліну у жінок може викликати високий рівень тестостерону, який збільшує ризик випадання волосся.

9. Стрес. Цей стан може призвести до типу випадіння волосся, який має назву телогенна алопеція, що передчасно призводить волосся в стадію спокою. Хронічний стрес може перевантажити імунну систему, що змусить білі кров’яні тільця атакувати волосяні фолікули.

10. Алкоголь і куріння. Надмірне споживання алкоголю і куріння також збільшує ризик випадання волосся у жінок. Вчені з’ясували, що чим більше років жінка курить, тим більша втрата волосся у неї спостерігалася. Відомо, що такі фактори, як куріння і надмірне споживання алкоголю мають токсичний вплив на шкіру. І часто ці та інші фактори створюють стресову ситуацію, яка веде до втрати волосся.

Добавьте свой комментарий