Реалії медичної освіти в США

Професія лікаря за кордоном затребувана і високо оплачувана, але й вимоги, пропоновані до іноземних кандидатів, також високі. Вони можуть змінюватися в залежності від країни, хоча знання іноземної мови, здача медичних іспитів, медична освіта і досвід роботи будуть обов’язковими для всіх країн. А зараз поговоримо про медичну освіту в Сполучених Штатах.

Лікарі в США

Вже маючи диплом лікаря, Ви можете вибрати один з трьох варіантів:

  • навчитися на лікаря в США заново;
  • пройти резидентуру (Residency) — цей варіант підійде тим, хто планує працювати лікарем в США;
  • поступити в аспірантуру.

Давайте розглянемо докладно кожний варіант.

Навчання на лікаря в США

Щоб почати навчання на лікаря в США, ви заново вступаєте до професійної медичної «школи» (університет) в США. Після закінчення навчання здаєте іспити і отримуєте ліцензію лікаря.

Вартість навчання: 30 000 — 60 000$ в рік.

Тривалість навчання: від 4х років.

Стипендія: якщо тільки Ви не супергеніальний і талановитий лікар, можливість отримати стипендію дорівнює нулю.

Як бачимо, навчання за кордоном Київ http://www.univerpl.com.ua/ дещо відрізняється від американського, проте існують деякі подібності.

Лікарська резидентура

Для того, щоб працювати лікарем у США, після закінчення університету Вам необхідно на батьківщині пройти повноцінну підготовку і отримати сертифікацію за обраною лікувальною спеціальністю.

Для вступу на резидентуру необхідно:

  1. Мати вищу медичну освіту;
  2. Здати 3 частини медичного іспиту USMLE;
  3. Отримати контракт в одній з клінік США за обраною спеціальністю (система «Match»).

United States Medical Licensing Examination (USMLE)

USMLE — це професійний іспит на медичну ліцензію США, що складається з декількох частин. USMLE оцінює здатності доктора застосовувати знання, концепції та основи, а також визначає фундаментальні, орієнтовані на пацієнтах навички, що становлять основу безпеки і ефективного догляду за пацієнтом. Після успішної здачі USMLE кандидати проходять через систему «Match».

Система MATCH

MATCH — це система розподілу випускників медичних шкіл в США за місцями роботи. Процес починається в липні, коли студенти випускного курсу, а також, що здали на цей момент USMLE, закордонні лікарі розсилають заяви в ті лікарні, де б вони хотіли проходити резидентуру. В Америці більше 1000 госпіталів займаються підготовкою резидентів і звернутися можна в будь-який з них. У лист включається заповнена стандартна форма-заява, 3 рекомендаційні листи, CurriculumVitae (резюме), фотографії та результати USMLE іспитів.

Тривалість навчання на лікаря в США

Тривалість навчання в резидентурі залежить від спеціальності, але не може тривати менше 3 років. Сімейна медицина, педіатрія, терапія — 3 роки; анестезіологія, радіологія — 4 роки; гінекологія, хірургія — 5 років; нейрохірургія — 6 років. Тривалість багатьох програм збільшується на рік за рахунок обов’язкового року, що виділяється на теоретичну наукову роботу. Щороку кожен лікар зобов’язаний скласти письмовий іспит за своєю спеціальністю — InserviceExam. Результати цього іспиту можуть вплинути на отримання контракту на черговий 12-ти місячний термін.

Простіше отримати роботу за фахом — анестезіологія, сімейна медицина. Складніше потрапити в гінекологію і хірургію.

Добавьте свой комментарий