Скільки часу алкоголь тримається в крові?

Алкогольні напоїДати однозначну відповідь на питання, скільки часу в крові тримається алкоголь, досить складно, і ось чому. Все дуже індивідуально. Час присутності алкоголю в крові залежить від багатьох факторів: маси тіла, кількості випитого і з’їденого, стану здоров’я, «стажу прийняття спиртного», віку, емоційного стану людини і навіть часу доби.

Організм жінки розлучається з алкоголем повільніше, ніж чоловічий організм. Жирна їжа затримує всмоктування алкоголю, блокуючи механізми, які відповідають за його переробку. Чим менша вага, тим довше виводиться алкоголь.

Крім цього, швидкість виведення алкоголю залежить від міцності спиртного напою. Наприклад, 11-градусний алкоголь покине організм в 4 рази швидше, ніж 40-градусний. Слабоалкогольні коктейлі, вино і пиво легко засвоюються і легко виводяться з організму, а міцні напої, такі як горілка, віскі, коньяк засвоюються повільно і виводяться точно так само. Якщо уявити, що чоловік середньої ваги подужав пляшку горілки, то тверезим він буде не раніше, ніж через 29 годин.

Потрапляючи в організм, алкоголь вільно циркулює в ньому близько 5 годин, а потім перетворюється на продукти розпаду. 20% алкоголю всмоктується у шлунку і потрапляє в кров, від чого людина швидко п’яніє. Інший обсяг всмоктується в тонкому кишечнику.

Виведення алкоголю практично повністю бере на себе печінка, тому швидкість цих процесів багато в чому залежить від того, наскільки вона здорова. Печінка переробляє від 90% алкоголю. Допомагають їй в цьому нирки, легені і шкіра. Коли в крові вже майже немає алкоголю, в сечі і спинномозковій рідині його вміст залишається високим. Деякі системи організму, наприклад статева і нервова, розлучаються з продуктами окислення алкоголю повільніше інших.

Свіже повітря, апельсиновий сік, сорбенти, контрастний душ допомагають організму швидше позбутися шкідливих алкогольних токсинів.

Добавьте свой комментарий