Скільки молочних зубів у дітей?

До 3 років у дитини має бути 20 молочних зубів. Стандартна схема появи молочних зубів приблизно така:

  • 6 місяців — 2 нижніх передніх,
  • 8 місяців — 2 верхніх передніх,
  • 12 місяців — 2 верхніх бічних,
  • 14 місяців — 2 нижніх бічних,
  • 16 місяців — 4 (по 2 нижніх і верхніх) бічних передніх,
  • 24 місяці — 4 (по 2 нижніх і верхніх) ікла, які з’являться між різцями і бічними,

 • 25-26 місяців — останні 4 (по 2 нижніх і верхніх) задніх.

Разом до 3 років дитина повинна стати володарем 20-ти зубів.

Дуже важливо пам’ятати, що молочні зуби утворюються у малюка ще до його народження з речовин, якими харчується майбутня мама. Тому дбати про це варто починати задовго до загальноприйнятих 6 місяців, коли з’являються зубки. Однак чітких термінів їх прорізування не існує.

Скільки молочних зубів у дітей?

Молочні зуби дещо коротші і ширші, ніж їхні постійні побратими, вони можуть виростати асиметрично — але це не повинно викликати великого занепокоєння у батьків. Як правило, до двох років зубний ряд вирівнюється в результаті пережовування їжі.

Найважливішим завданням в цей час виступає турбота про здоров’я молочних зубів, які зміняться корінними. Пошкоджені зуби — розсадник несприятливих мікробів, тому їх лікування непросто потрібно, а життєво необхідно.

Крім догляду і правильного харчування, варто звертати увагу на достатню кількість твердої їжі і правильне її розжовування, адже цей процес, до всього іншого, впливає на перетравлення і подальше засвоювання в організмі. І, звичайно ж, присутність в меню таких корисних складових, як кальцій, вітаміни D, C і A, фосфор, фтор і різних інших речовин. А ось солодке краще мінімізувати — бактерії, що харчуються вуглеводами і виробляються кислотами, неймовірно швидко здатні зіпсувати емаль зубів. І якщо малюк все ж з’їв шоколадку або льодяник, то варто дати йому морквину або яблуко на закуску.

Добавьте свой комментарий