Скільки можна прожити без їжі?

В середньому людина може прожити без їжі близько 25 днів. Правда, цей час залежить від безлічі факторів: статі, віку, ваги людини, кліматичних і погодних умов, в яких вона знаходиться, швидкості обміну речовин, стану здоров’я, кількості води, що випивається протягом дня. Жінки переносять тривалий голод набагато легше чоловіків. Організм літніх людей так само більш стійкий до відсутності їжі, ніж молодий. Хороша фізична форма, великий запас жиру, сила волі або сильне бажання схуднути допомагають протриматися без їжі довше.

Але бувають винятки. Відомі випадки, коли люди вмирали, не вживаючи їжу протягом 15-20 днів. У той же час людина може протриматися без їжі і два місяці, але за умови, що буде пити воду.

Продукти харчування

Продукти харчування

При голодуванні організм починає витрачати свої запаси: спочатку вуглеводні, потім жирові, і тільки після цього — білкові (м’язова маса). Коли запаси білка виснажуються, організм починає в’янути. Людина відчуває наростаючу слабкість, відчуває стреси, може захворіти. Тривале голодування призводить до порушень в роботі різних органів, судом, спазмів, галюцинацій. При втраті 30-40% ваги людина помирає.

Багатьом людям, що потрапили в катастрофу, доводилося обходитися без їжі досить довго, сподіваючись на те, що їх знайдуть рятувальники. Один з радянських моряків, опинившись під час війни у відкритому морі разом з трьома своїми товаришами, зміг протриматися без їжі більше місяця. Пити доводилося солону морську воду, до якої моряки звикали майже тиждень. На 36-у добу він був врятований радянським військовим судном, і зміг вижити тільки один з цієї четвірки.

Історії відомі випадки, коли люди голодували і довше, при цьому відчували себе нормально. 119 днів пила тільки воду американка Елейн Джонс. У результаті їй вдалося схуднути на 62 кг.

No Comments

Добавьте свой комментарий