Скільки разів можна робити УЗД під час вагітності?

Під час вагітності можна робити УЗД не більше 3-х разів: на 12-й, 22-й і 32-й тижнях. Це правило діє в більшості країн світу. Тільки лікар, маючи на те серйозні причини, може призначити додаткові дослідження.

Проводити УЗД в перші 10 тижнів вагітності, коли органи плоду тільки формуються, можна лише в деяких, строго позначених випадках: при штучному заплідненні, появі кров’яних виділень, болях внизу живота, невідповідності розмірів матки терміну вагітності.

Основні завдання, які ставляться для проведення першого УЗД — це уточнення терміну вагітності, діагностика хромосомних аномалій, позаматкової вагітності та вад розвитку плоду, виявлення загрози викидня, встановлення багатоплідної вагітності.

Метою проведення повторного УЗД є вивчення стану плаценти і будови всіх органів і систем плода, від верхівки до кінчиків пальчиків, виключення грубих вад розвитку, визначення статі дитини.

Під час останнього УЗД визначається розташування плоду і його здатність продовжувати розвиток.

Незважаючи на те, що ультразвукова діагностика широко застосовується вже більше 50 років і підтверджень її шкоди для здоров’я плоду немає, багато майбутніх мам сумніваються в безпеці даного методу дослідження і це цілком нормальна реакція. Вчені не знають напевно, як ультразвукові хвилі впливають на організм дитини. Але якщо шкідливість не доведена, говорити про корисність теж не доводиться.

Оскільки ніякі побічні дії поки не зафіксовані, а даний метод діагностики визнаний найбільш ефективним з точки зору інформативності, він дає можливість виявити будь-які відхилення від норми у розвитку малюка, запобігти розвитку патології, знайти відповіді на важливі питання, що хвилюють майбутніх батьків. Завдяки цьому його популярність з кожним роком зростає.

Добавьте свой комментарий