Скільки тримати градусник?

Ртутний термометр потрібно тримати близько 10 хвилин, для вимірювання цифровим термометром достатньо 3-5 хвилин до характерного сигналу.

Тривалість вимірювання температури залежить від типу градусника, а якщо бути точними — термометра. Існують моментальні термометри, що показують значення температури тіла вже через кілька секунд.

Точний вимір допоможе лікарю поставити правильний діагноз. При одних захворюваннях температура не перевищує 38 градусів, при інших — різко зашкалює за 39. Бувають випадки, коли вона навпаки, нижче норми, яка становить, як відомо, 36-37 градусів.

Існують певні правила вимірювання температури. Градусник найчастіше поміщають в пахвову западину, також можна проводити вимірювання в порожнині рота, паху або задньому проході. В останньому випадку температура може бути на один градус вище. Обов’язковою умовою є суха поверхня тіла, якщо температура вимірюється під пахвою. Хворі часто потіють, і це може стати причиною некоректних вимірювань, тому що волога занижує показання термометра.

Більш високі показники температури спостерігаються також у жінок в період овуляції, у маленьких дітей, після їжі або занять спортом. У людей похилого віку температура часто нижче норми.

Ртутний термометр потрібно обов’язково струшувати після кожного вимірювання, а при використанні цифрового — чітко дотримуватися вимог, зазначених в інструкції. Якщо виникли сумніви в правильності показань, потрібно виміряти температуру ще раз.

Добавьте свой комментарий