Скільки тривають місячні?

Тривалість менструальних виділень в нормі становить 3-7 днів.

Місячні — особливий процес в організмі жінки, викликаний гормональними змінами. Зазвичай місячні починаються в 11-13 років і тривають до 50-55 років. Тривалість менструальних виділень в нормі становить 3-7 днів.

Прихід перших місячних у дівчаток передбачити складно. Вік, у якому вони наступають залежить від расових, етнічних та індивідуальних гормональних особливостей. Зустрічаються як дівчатка в 9-10 років, у яких вже встановився цикл, так і 14-15 літні, ще не знайомі з місячними.

Місячний цикл — період між двома менструаціями, також стає регулярним не відразу.

Тривалість місячних

Перші місячні практично завжди починаються через нерівні проміжки часу і йдуть різну кількість днів. Виділення мають при цьому непередбачуваний характер, і можуть супроводжуватися досить сильними кровотечами. Якщо вони тривають менше 7 днів — турбуватися не варто, а якщо більше — це привід звернутися до гінеколога.

Нормальний цикл повинен тривати близько 28 днів, відлік при цьому ведеться від початку місячних до початку наступних. Варіантом норми вважається тривалість циклу від 21 до 30 днів. Як занадто часті місячні, так і тривалі затримки служать ознакою того, що в організмі не все гладко. Це може бути гормональний збій в результаті хвороби або психічного перенапруження, а може і сигнал наявності інфекції чи новоутворень в матці.

Вік, в якому у жінок закінчуються місячні, також суто індивідуальний. Дуже часто спостерігається генетична залежність, тобто у дочки клімакс починається приблизно в тому ж віці, як і у її матері.

3 комментария

Добавьте свой комментарий