Смуток триває в 240 разів довше інших емоцій

СмутокІз всіх емоцій, смуток є найбільш довгою, що триває в 240 разів довше, ніж інші емоції, включаючи сором, подив, роздратування і нудьгу, стверджується в новому дослідженні. Бельгійські вчені пояснюють це тим, що смуток асоціюється з дуже болючими особистими подіями, наприклад, смертю і нещасними випадками, і нам потрібно більше часу, щоб впоратися, і зрозуміти, що сталося.

Дослідники Філіп Вердуін і Саскіа Лаврижсен з Університету Льовена в Бельгії попросили 233 студентів згадати останні емоційні події і повідомити про їх тривалості. Також учасники дослідження відповіли на питання, що стосуються того, як вони справляються з різними емоціями.

З 27 емоцій, смуток тривав найдовше, тоді як сором, подив, страх, відраза, нудьга, роздратування були найбільш швидкоплинними. Більш того, навіть, якщо деякі емоції схожі одна на іншу, їх тривалість була різною. Наприклад, почуття провини триває набагато довше сорому, а тривога довше, ніж страх. Визначальним фактором того, як довго триватиме емоція, є роздум. Емоції, які вимагають більшого роздуму, тривають довше за все.

Вчені також з’ясували, що нудьга є однією з найкоротших емоцій, незважаючи на те, що коли нам нудно, здається, ніби час тягнеться дуже довго. Так що наступного разу, коли ви будете нудьгувати, сумувати, вам буде соромно або страшно, пам’ятайте, що хоча ці стани будуть здаватися вам вічністю, вони не триватимуть довго.

Добавьте свой комментарий