Власний голос приносить таке ж задоволення, як секс

Власний голос приносить таке ж задоволення, як сексВчені з Гарвардського університету вирішили зрозуміти, як саме люди реагують на звук власного голосу. Якщо вірити скануванню мозкової активності, задоволення від нього приблизно таке ж, як від … занять любов’ю!

Вчені застосували функціональну магнітно-резонансну томографію (МРТ), завдяки якій можна визначити коливання рівня припливу крові до конкретних частин мозку при їх стимуляції.

Під час МРТ-дослідження науковці попросили 195 людей розповісти про себе, не залишаючи осторонь кращі особисті якості. А потім добровольцям довелося обговорити інших учасників.

Вимірявши рівні кровотоку в мозку піддослідних вчені встановили: добре проглядається підвищена активність в медіальній префронтальній корі під час розмови про самого собе. Вдалося помітити також зміни активності в прилеглому ядрі і вентральній області покришки.

Відомо, що обидві ці зони мозку пов’язані з викидом допаміну, що є важливою ланкою «системи заохочення» мозку, тому що викликає почуття задоволення (або не задоволення). Ці зони мозку активні також в моменти сексуальної близькості, прийому наркотиків і поглинання смачної їжі.

Добавьте свой комментарий