Сон в освітленому приміщенні шкідливий для фігури

Вплив світла вночі підвищив індекс маси тіла і об’єм талії у більш ніж 113 000 жінок, що приймали участь у дослідженні. Випробовуваних просили оцінити освітленість їх спалень за такими параметрами:

  1. Досить світло, щоб читати;
  2. Досить світло, щоб бачити всю кімнату, але не читати;
  3. Досить світло, щоб бачити свою витягнуту руку, але не всю кімнату;
  4. Занадто темно, щоб бачити свою руку.

Отримані відповіді були зіставлені з різними ступенями ожиріння. Індекс маси тіла, співвідношення талії і стегон і розмір талії виявилися більшими у тих жінок, які вважають за краще спати в більш світлих кімнатах.

Одне з можливих пояснень подібного зв’язку полягає в тому, що світло порушує біологічний годинник нашого організму, який формується в процесі еволюції: людині властиво не спати, коли на вулиці день, і відпочивати, коли настає ніч. Штучне світло може порушувати біоритм людини, затримуючи вироблення гормону сну мелатоніну.

Правда, не варто думати, що при нестачі фізичних навантажень і надмірному апетиті сон в темному приміщенні позбавить від зайвої ваги. Дослідження стало частиною більш масштабних робіт з вивчення раку молочної залози. Як відомо, ожиріння підвищує ризик виникнення цього захворювання.

Добавьте свой комментарий