Тривалість здорового сну

Дорослій людині потрібно 7-8 годин повноцінного сну. Грудничкам в перші тижні після народження потрібно близько 20 годин сну, а через місяць достатньо 15-18 годин. Маленьким дітям рекомендується спати 11-12 годин на добу, підліткам — не менше 9 годин.

Здоровий сон дуже важливий для нашого емоційного здоров’я і підтримки хорошої фізичної форми. Він має дивовижну силу. Коли людина спить, запускаються механізми самовідновлення. Якісний відпочинок допомагає зняти втому, приносить користь імунітету, позитивно впливає на гормональний баланс, сприяє поповненню резервів здоров’я і продовжує життя.

Норма сну — поняття відносне. У кожного вона своя. Універсальної рекомендації в цьому питанні не існує. Ейнштейн спав 12 годин, а Наполеон — всього 4 . Потрібно слухати свій організм, адже комусь достатньо поспати 5 годин, щоб чудово себе почувати, а іншій людині і 10 годин мало.

Індивідуальна тривалість сну залежить від стану здоров’я, роду занять, способу життя, клімату країни, в якій живе людина. Спати потрібно стільки, скільки потребує організм. Коли ми хворіємо, то спимо більше. Якщо людина намагається урізати свою норму, нічого, крім шкоди, це не принесе. Природу не перехитриш.

Але не так важлива кількість сну, як його якість і правильний час. Прокидатися краще з світанком, а засипати на заході.

Найсприятливішим для сну є час після 21.00. Причина в тому, що з 9 години вечора починаються процеси відновлення організму на всіх рівнях. Кожна година сну до опівночі за якістю рівноцінна двом годинам нічного сну. Саме тому ніщо не повинно заважати природним законам: ні щільна вечеря, ні фільм жахів, ні будь-який інший відволікаючий фактор. А ще дуже важливо спати в тиші, добре провітреній кімнаті, на постільній білизні, пошитій з натуральних тканин, на твердому матраці і зручній подушці.

Теги:
No Comments

Добавьте свой комментарий