У лікуванні раку щитовидної залози допоможе космос

Вчені сподіваються, що експеримент Microgravity on Human Thyroid Carcinoma Cells (Cellbox-Thyroid) (Вплив невагомості на клітини раку щитовидної залози), який проводився на Міжнародній Космічній Станції, допоможе їм знайти засіб боротьби з цим захворюванням.

У цьому дослідженні використовуються результати іншого експерименту, який проводився в рамках китайсько-німецької місії Шенчьжоу-8. Тоді, в 2011 році, керівник дослідження Даніелла-Габріель Грімм, спостерігаючи за клітинами раку в невагомості, виявила, що в космічному оточенні пухлини розвиваються не так агресивно. Тоді ж було зроблено ще одне важливе відкриття: пухлини в космосі розвиваються в тримірно. Цей механізм так само буде досліджено в рамках експерименту Cellbox-Thyroid.

Завдяки дослідженню Cellbox-Thyroid, Грімм сподівається продовжити ідентифікацію та вивчення протеїнів, які можна буде використовувати в анти-раковій терапії. Експерименти почали проводити на МКС незабаром після стикування з апаратом Dragon (Дракон), що відбулося 20 квітня.

Зразки повернулися на Землю на цьому ж апараті 18 травня; тепер їх піддано ретельному аналізу на Землі. Зокрема, вчені звернуть увагу на те, як невагомість вплинула на експресію генів. Так само вони хочуть дізнатися про протеїни, які продукуються клітинами, — це протеїни протеом і секретом.

Знання про те, як працюють клітинні процеси, можуть допомогти в пошуку ліків проти раку щитовидної залози.

Добавьте свой комментарий