У скільки діти починають повзати?

У середньому за статистикою дитина починає усвідомлено повзати в шість місяців. Проте терміни в шість місяців дуже умовні. Більш жваві діти можуть повзати і в п’ять місяців, а більш ледачі — у вісім.

Не зважаючи на те, що повзання є одним з етапів розвитку дитини, це ще й дуже корисна навичка, яка відмінно зміцнює м’язи спини. Трапляється, що діти пропускають цей період і починають відразу ходити — це нестрашно, але, все ж, обов’язково варто навчити малюка повзати.

Беручи вертикальне положення, дитина отримує навантаження на хребет, і не укріплені м’язи можуть сприяти розвитку небажаних патологій. Тому повзання необхідно включити в щоденну зарядку в обов’язковому порядку.

Від повзання до першого кроку

Існує величезна різноманітність способів, які малюки вибирають, щоб пересуватися: вбік, задом, по колу, по-пластунськи, на четвереньках — фантазія маленького дослідника невичерпна. Не потрібно його переучувати повзати — дитина знає краще за всіх, як їй зручніше.

Можливо, перші спроби будуть трохи незграбні і повільні, і необхідно буде трохи допомогти, наприклад, розкладати нові та цікаві іграшки або грати в доганялки. Дуже важливо дати малюкові простір — застелена м’якою ковдрою підлога або спеціальний манеж, але не його ліжечко. Дитина повинна відрізняти місця для сну та ігор.

Якщо в якості простору для розвитку використовується підлога, обов’язково потрібно подбати про безпеку: прибрати предмети, які можуть впасти і розбитися або поранити малюка; обмежити доступ до гострих кутів і розеток; регулярно здійснювати вологе прибирання. Також не варто забувати перемивати всі іграшки, адже період повзання часто збігається з прорізуванням зубів і, відповідно, все, що він побачить на своєму шляху, відразу буде в роті.

Теги:

Добавьте свой комментарий