У скільки діти починають тримати голову?

У нормі дитина може самостійно тримати голову у віці близько 3 місяців. Але з кожним роком все більша кількість дітей набувають цю найважливішу навичку вже до 2 місяців. Це не означає, що малюку не потрібно допомагати і підстраховувати його, але вже свідчить про своєчасний розвиток дитини і про те, що дитина вже вміє контролювати м’язи шиї.

Для того, щоб дитина вчасно навчилася тримати голову, вже з тритижневого віку потрібно викладати її на животик. Малюк рефлекторно починає піднімати голівку і класти її на бочок.

Не всі немовлята згодні з таким тренуванням, деякі починають вередувати. Але викладання на животик ні в якому разі не можна скасовувати, оскільки це відмінне тренування м’язів шиї. Краще робити це перед годуванням, так можна заодно вирішити проблему виходу газів і боротися з кольками.

Малюк вже самостійно тримає голову

У 6-8 тижнів дитина сама може підняти голову, коли перебуває в положенні лежачи. Всього одну хвилину, але вона вже буде намагатися її втримати. Після восьмитижневого віку малюк зазвичай намагається тримати голову також і у вертикальному положенні.

У 4 місяці дитина вже може підняти не тільки голову, але і плечі, і верхню частину спинки, лежачи на животику. Коли її носять на руках вертикально, то вона вже цілком впевнено почувається без додаткової підтримки.

Якщо дитина не відповідає цим нормам розвитку, то потрібно, не гаючи часу, звернутися до лікаря. Для того, щоб виключити проблеми по частині неврології, при найменшому сумніві слід проконсультуватися з фахівцем.

Теги:

Добавьте свой комментарий