У скільки років можна народити?

Теоретично, завагітніти дівчина може після початку менструації. Це буває і в 10 років. А ось межа проходить з настанням клімаксу, після початку якого, пологи неможливі. З фізіологічної точки зору, найоптимальніший вік — 18-26 років. Внутрішні статеві органи вже сформовані, встановився гормональний фон, організм вже розвинувся: яєчники готові, маткові м’язи еластичні.

80% вагітностей, які трапляються у віці 16-17 років, закінчуються абортом.

Загальноприйнята наступна градація: у віці до двадцяти — рано; від 20 до 30 — вдалий варіант; 30-40 — ще можна, але можуть бути проблеми; після сорока — а воно треба?

До двадцяти

Стати мамою це завжди велика відповідальність. Чим молодша дівчина, тим важче психологічно налаштуватися до такої події: відсутній життєвий досвід, робота, немає сталих принципів життя і сім’ї, життя ще тільки починається і ін. Але такі мами будуть добре розуміти своїх дітей завдяки невеликій різниці у віці.

Після двадцяти

Вже може з’явитися кар’єрний ріст і вибір продовжити роботу або стати мамою. І тут головне не помилитися. Народження дитини, при бажанні, не завадить роботі. Можна перекласти частину турбот на чоловіка або родичів. Слід пам’ятати, що після 25-26 поступово знижується жіноча плодючість. Це відбувається поступово, але через років десять швидкість збільшується, і шанси завагітніти зменшуються. До сорока років зачаття стає проблематичним.

На думку психологів, планування вагітності бажано в 30-35 років.

Після сорока

І ось тут головне не запізнитися з рішенням. Адже найчастіше, після сорока стати мамою важко як психологічно, так і фізіологічно. У такому віці може сформуватися цілий букет хвороб, які просто не дозволять народжувати. Також є ризик тривалого відновлення після пологів і патологій у дитини.

Слід пам’ятати, що якщо це не перша вагітність, то вона пройде легше, ніж у жінки яка народжує вперше. Гінекологи і генетики не рекомендують ставати мамою вперше в такому віці. Справа в тому, що різниця у віці буде дуже велика, а також може не вистачити сил і здоров’я на виховання. Адже коли вам буде 60, то дитині тільки 20.

Наважуючись на такий крок потрібно сходити до ендокринолога і генетика, щоб визначити ті підводні камені, які приготувала природа для пологів в такому віці.

Також є поняття біологічного віку. Якщо жінка вела правильний спосіб життя, в тому числі і в плані інтимних відносин, можливо, що організм не має проблем. І всередині організм відчуває себе на двадцять років — розквіт сил та плодючості.

Підсумовуючи все вищесказане варто підкреслити, що оптимальний вік для пологів — це той період, коли ви усвідомили це психологічно і готові до цього фізично. Народжують і в 14 і в 50, головне цього хотіти. А ось забобони частіше ні чим не підтверджені.

Добавьте свой комментарий