Вчені до цих пір не знають, як саме діють антибіотики

Вчені до цих пір не знають, як саме діють антибіотикиДжеймс Коллінз, інженер-біомедик з Бостонського університету, опублікував результати досліджень, які показують, що дія антибіотиків на організм не викликає масштабного мору бактерій, загибель клітин викликає утворення активних форм кисню.

Вчені довго вважали, що антибіотики вбивають різні бактерії, а деяким не дають розмножуватися, тим самим захищаючи організм від подальшого розповсюдження хвороботворних бактерій. Джеймс Коллінз розповів, що ще в 2007 році він опублікував результати досліджень, які говорять про те, що механізми, викликані дією антибіотиків в організмі, не викликають масштабного мору бактерій.

Дослідження Коллінза показали, що антибіотики сприяють збільшенню кількості активних форм кисню в організмі, що викликають фатальну корозію молекул ДНК. Зараз теорія Коллінза знаходиться в серйозній облозі: у березні поточного року дві незалежні групи вчених опублікували дослідження, які підтверджують те, що антибіотики знищують бактерії в умовах відсутності кисню. Отримані дані не узгоджуються з теорією Коллінза: виробництво активних форм кисню неможливо без наявності кисню.

Як можна пояснити розбіжності цих теорій? У журналі Nature Biotechnology в травні поточного року була опублікована стаття, яка відповідає на це питання: оскільки представники обох теорій використовували різне обладнання та проводили свої експерименти в різних умовах, то можна сказати, що бактерії в різних ступенях піддавалися контакту з киснем і в цілому, результати обох груп учених не є достовірними. Інші дослідники припустили, що молекулярний маркер, який використовує команда Коллінза для виділення активних форм кисню на тлі інших молекул, підсвічує не тільки кисень, а й інші нешкідливі молекули.

Колін Мануїл, вчений-генетик з Університету у Вашингтоні, побоюється, що вчені з групи Коллінза могли невірно трактувати отримані ними результати: «Існує причинно-наслідковий зв’язок — навіть якщо активні форми кисню утворюються в вмираючих клітинах, це може бути результатом загибелі, але не її наслідком», — пояснює свою ідею Мануїл.

Добавьте свой комментарий