Уретрит у чоловіків

Уретрит у чоловіківУретритом називають хронічний або гострий запальний процес, який локалізується в сечівнику.

Розрізняють два основних види уретриту:

  1. Перший це специфічний, який виникає внаслідок зараження сечівника інфекцією, яка передається статевим шляхом (герпес, хламідіоз, гонорея, мікоплазмоз).
  2. Другий вид це неспецифічний уретрит, який виникає під впливом умовно-патогенної мікрофлори (кишкова паличка, стрептококи, стафілококи).

Симптоми уретриту у чоловіків

Сверблячка і печіння, які поширюються по ходу сечовипускального каналу, є першим симптомом уретриту у чоловіків. Найбільш часто ці симптоми виникають при сечовипусканні. Це пов’язано з тим, що у чоловіків уретра довша, ніж у жінок і болі у них сильніше виражені. Дуже скоро до болів приєднуються виділення гнійного або кровянистого характеру. Ці виділення часто мають неприємний запах. Так само вранці можливе злипання зовнішнього отвору уретри. Запальний процес може поширюватись на прилеглі органи, що часто і відбувається, провокуючи простатит і цистит. Дуже небезпечна гостра форма уретриту, коли він симптоматично не проявляється, але поступово переходить в хронічну форму.

Причини уретриту

  • фізичні навантаження;
  • травма пеніса;
  • хронічні інфекційно-запальні захворювання чоловічої статевої сфери;
  • нерегулярні сечовипускання;
  • переохолодження організму;
  • сечокам’яна хвороба;
  • катетеризація сечового міхура.

Лікування

Антибіотики є основними препаратами в лікуванні уретриту. Але при цьому потрібно враховувати характер мікрофлори, яка викликала захворювання. Залежно від ситуації рекомендують різні препарати. У деяких випадках хворому призначають одночасно кілька антибіотиків, а саме коли хвороба обумовлена специфічними збудниками. Також хворому потрібен спокій і дієта.

Добавьте свой комментарий