Уретрит у жінок

Уретрит у жінокЗапалення сечовипускального каналу або уретрит — це захворювання, що може розвинутися як у жінок, так і у чоловіків. Розрізняють два основних види уретриту — неінфекційні та інфекційні.

Неінфекційні уретрити виникають внаслідок травми, алергічної реакції або застою в малому тазі, стенозом уретри, тобто тих процесів, при яких розвивається умовно-патогенна мікрофлора, яка при звичайних умовах не провокує запалення.

Інфекційні уретрити виникають внаслідок впливу специфічних (гарднерели, гонококи) і неспецифічних (стрептокок, кишкова паличка, стафілокок) збудників.

Причини виникнення захворювання

Основна причина виникнення уретриту — дисбіоз піхви, тобто, порушення її мікрофлори. Основними факторами, які призводять до виникнення цього захворювання, є:

• інфекційні захворювання жіночої статевої сфери;
• переохолодження;
• активне статеве життя;
• зниження імунітету;
• сечокам’яна хвороба;
• вплив на організм токсинів.
• катетеризація, цистоскопія;
• дія іонізуючого випромінювання;

Уретрит у жінок найчастіше поширюється на сечовий міхур і провокує виникнення циститу.

Симптоми уретриту у жінок

Спочатку основним симптомом уретриту у жінок є болі по ходу уретри при сечовипусканні. Через деякий час ці болі виявляється і в спокої. Коли, захворювання переходить у хронічну форму, до болів приєднуються виділення гнійного або кров’янистого характеру.

Потрібно відзначити, що у жінок уретрит дуже довго може не супроводжуватися негативною симптоматикою, це пов’язано з особливостями фізіологічної будови сечостатевої системи. Тому жінки звертаються за допомогою вже в запущених випадках.

Лікування уретриту у жінок

Антибактеріальна терапія є основою в лікуванні уретриту. Відповідно до аналізу мазка з піхви лікар призначає антибіотик. Курс буває різний залежно від тяжкості захворювання і становить від декількох днів до декількох тижнів. Для підтримки імунітету призначаються вітаміни, проводять лікування ультразвуком. Лікування проводиться в амбулаторних умовах, з урахуванням правильного режиму і розподілу відпочинку та праці.

Добавьте свой комментарий