Вчені — стрес діє по-різному на різні організми

Дослідження стресуДослідники Університету Рокфеллера встановили молекулярні механізми, які впливають на сприйнятливість до стресу у мишей.

Медики впевнені, що це призведе до кращого розуміння розвитку психічних розладів, тривоги і депресії. Один з авторів дослідження Bruce McEwen каже: «Як і люди, кожна тварина має унікальний досвід, який проходить через її життя. І ми підозрюємо, що ці життєві переживання можуть змінити експресію генів і, як наслідок, впливають на сприйнятливість до стресу». Професор додав: «Ми зробили важливий крок до пояснення молекулярних витоків різного впливу стресу, показавши, що миші по-різному реагують на стрес: у деяких виникає неспокій і депресія, інші залишаються стійкими».

В ході експериментів мишей щодня піддавали різним випробуванням: змінювали нахил клітини, цикли дня і ночі, а потім провели серію тестів на відображення депресії і тривоги. Результати показали, що 40 відсотків гризунів мали ознаки стресової поведінки, але 60% тварин впоралися.

Дослідники виявили, що стійкі до стресу миші мали менше молекул mGlu2 в гіпокампі. Зниження рівня mGlu2, в результаті епігенетичної зміни, впливає на експресію генів, в даному випадку ген, який кодує mGlu2. Зниження mGlu2 важливо, тому що ця молекула регулює кількість глутамату. Він відіграє вирішальну роль у передачі повідомлень між нейронами в багатьох важливих процесах, і порушення його оптимальних рівнів може привести до шкідливих структурних змін в головному мозку.

Як пояснив один з авторів Carla Nasca, «ці результати направлять фахівців в потрібне русло, щоб виявити молекулярні підписи у людей, в якості маркерів для окремих видів депресії. Наша робота також може привести до нового покоління швидкодіючих антидепресантів».

* Информацию по теме операция на лопоухость http://doctor-karimov.ru/patsientam/stati/149-operaciya-lopouhost/ всегда можно узнать на страницах ресурса doctor-karimov.ru.

Добавьте свой комментарий