Випадання волосся у чоловіків

Випадання волосся у чоловіків спостерігається досить часто в наші неспокійні дні, оскільки основною причиною облисіння є стрес. Чоловіки переживають все в собі і це відбивається не найкращим чином на їх здоров’ї та зовнішньому вигляді. На щастя, у багатьох випадках можна уникнути цього неприємного стану, використовуючи косметологічні та спеціальні медичні засоби.

Випадання волосся у чоловіків

Облисіння або алопеція — це патологічне випадіння волосся, яке у чоловіків зустрічається частіше, ніж у жінок, і призводить до помітного зменшення або повної відсутності волосся на голові або інших зонах тіла. Перші ознаки алопеції спостерігаються вже у віці 15-25 років. Причиною цього неприємного явища найчастіше буває нервове перенапруження (стрес) або хронічна втома. Зазвичай з проблемою випадіння волосся вдається впоратися спеціальними косметичними препаратами, але нерідко доводиться вдаватися і до лікування медичними препаратами.

Причини випадіння волосся у чоловіків

 1. Стрес, тривале нервове перенапруження, наприклад, неприємна обстановка на роботі, затримка зарплати або безробіття.
 2. Нестача вітамінів і мікроелементів у зв’язку з незбалансованим харчуванням, відсутністю овочів і фруктів в раціоні або кисломолочних продуктів, одноманітна їжа з переважанням вуглеводів і важких жирів.
 3. Ендокринна патологія (частіше хвороби щитовидної залози), порушення обміну речовин.
 4. Спадковість, тобто, якщо тато лисий, то син в майбутньому теж облисіє в молодому віці (андрогенетична алопеція).
 5. Гормональні порушення.
 6. Вікові зміни.
 7. Синдром Дауна (генетична хвороба, що відрізняється характерним зовнішнім виглядом хворих і недоумством).
 8. Хвороба Аддісона (патологія надниркових залоз).
 9. Деякі захворювання сполучної тканини (системний червоний вовчак).

Види облисіння у чоловіків

У медицині розрізняють кілька видів випадіння волосся: волосся випадає тільки в одному місці, або множинними вогнищами, або зі всієї поверхні волосистої області голови. Крім того, алопеція буває рубцева і нерубцева, залежно від ступеня порушення функцій волосяних фолікулів. При рубцевій алопеції вони атрофуються, при нерубцевій — функція пригнічена, але збережена.

Андрогенетична алопеція

Андрогенетична алопеціяНайпоширеніший вид облисіння у чоловіків — це андрогенетична алопеція, в основі якої лежить генетична обумовленість патології. Вона зустрічається приблизно у 90% випадків. Причина її в підвищеній чутливості волосся до дії чоловічих статевих гормонів (андрогенів), при цьому в крові ніяких змін з боку гормонального складу не виявляється. Якщо ж рівень андрогенів підвищений — це є показанням до адекватного обстеження. При андрогенетичній алопеції сально-волосяний апарат зменшується в розмірах, а волосся скорочується до мінімальних параметрів і може зрости лише на один сантиметр довжиною. Цей вид облисіння характеризується кількома типами втрати волосся.

Перша класифікація стадій облисіння — це класифікація за Норвуду — Гамільтону. Згідно цієї класифікації виділяють сім стадій. З першої по третю стадію волосся випадає на скронях з утворенням «залисин», з четвертої по шосту стадії формується вогнище облисіння на тімені і відбувається злиття вогнищ на тім’ї і скронях. На сьомій стадії зливаються всі вогнища.

Крім того, виділяють облисіння за типом підкови, гнізда і за змішаним типом.

Облисіння за типом підкови — волосся починає рідшати з лобової частини голови з боку скронь. Потім у процес втягується вся лобно-тім’яна область. При цьому зона облисіння нагадує «підкову».

При облисінні за типом гнізда волосся рідшає вогнищами в різних зонах голови, але при цьому на тімені з’являється ділянка, що нагадує гніздо. Але в результаті розростання зона облисіння, так чи інакше, бере підковоподібний вигляд.

Змішаний тип спостерігається найчастіше, при цьому волосся випадає одночасно і в області скронь, і в тім’яній зоні.

Вогнищева алопеція

Вогнищева алопеціяДосить рідкісний вид облисіння. При цьому випадання волосся починається на тлі повного благополуччя і також самостійно зупиняється: у абсолютно лисої людини може відрости практично все волосся за один місяць, а потім знову повністю випасти.

Починається все, як правило, з невеликої плямочки. Волосся може випадати тільки на голові, в деяких випадках процес поширюється на все тіло. На одній ділянці тіла волосся може відновлюватися, а на іншій одночасно випадати. Патологічний процес супроводжується дистрофією нігтьових пластинок.

Причини розвитку цього захворювання до кінця не вивчені. Фахівці вважають, що основним фактором у даному випадку є імунний збій (аутоімунна реакція).

Як лікувати облисіння у чоловіків

Лікування облисіння спрямоване в першу чергу на відновлення нормального функціонування волосяних фолікулів. У легких випадках це може відбутися спонтанно і не потребує медичного втручання, але зустрічаються і такі пацієнти, у яких після припинення лікування (завершення курсу) хвороба повертається.

Зазвичай лікують всю область тіла, уражену патологічним процесом. Результат від лікування при цьому можна очікувати тільки через 6-9 місяців. Дуже добре впливають на ріст волосся полівітаміни, а у важких випадках показані вітаміни групи В в ін’єкціях і робота з психологом. Медикаментозних препаратів, здатних зупинити випадіння волосся у чоловіків, безліч. Вибір засобу строго індивідуальний.

Всі препарати, що застосовуються при даній патології, можна розділити на наступні групи:

 1. Препарати, що викликають контактний дерматит.
 2. Неспецифічні подразники.
 3. Неспецифічні і специфічні імуносупресори.
 4. Зовнішні препарати, що володіють прямим впливом на волосяні фолікули.

Фармакологічна дія всіх цих препаратів, так чи інакше, спрямована проти випадіння волосся і відновлення його зростання, тобто відновлення нормальної структури волосяної цибулини. У важких випадках виконується трансплантація (пересадка) волосся.

Іноді хорошого ефекту при лікуванні випадіння волосся можна досягти застосуванням народних засобів, наприклад, цибульного соку, який втирають у шкіру волосистої частини голови, або відвару цибулиння. Але краще все-таки перед цим проконсультуватися з лікарем і виключити більш серйозну патологію.

Профілактика випадіння волосся

В якості профілактики випадіння волосся слід регулярно приймати полівітаміни і робити живильні маски (з кисломолочних продуктів) хоча б раз у два тижні. Для поліпшення кровообігу в проблемній зоні слід виконувати самомасаж шкіри голови. Такий масаж, крім усього іншого, ще і від нервового перенапруження допоможе позбутися. Кожен вечір перед сном волосся слід розчісувати спеціальною щіткою, а мокре волосся розчісувати не можна. Намагатися якомога менше сушити волосся феном. Також важливим моментом у спробі зберегти густу красиву зачіску є правильне збалансоване харчування.

Добавьте свой комментарий